притисни ентер »

Букер постигна 52 поени и рекордни осум тројки во кариерата против Пеликанс
Букер постигна 52 поени и рекордни осум тројки во кариерата против Пеликанс

Букер постигна 52 поени и рекордни осум тројки во кариерата против Пеликанс

Кошаркарот на Феникс санс, Девин Букер ноќеска го одигра еден од своите најдобри натпревари во сезоната. Тој постигна 52 поени и осум рекордни осум тројки во кариерата во победата над Њу Орлеанс пеликанс со 124:111. За 39 минути на теренот Букер имаше и девет асистенции, три скока и една блокада. Букер стана првиот НБА играч по Вилт Чембрлен кој постигнал

Букер трет пат по ред постигнува 50+ поени против Њу Орлеанс

Букер трет пат по ред постигнува 50+ поени против Њу Орлеанс

Девин Букер стана првиот играч во НБА-лигата по Вилт Чемберлен што постигнал 50 или повеќе поени на три натпревари по ред против ист противник. Кошаркарот на Феникс постигна 52 поени го победата од 124-111 на гостувањето кај Њу Орленс. Јусуф Нуркиќ имаше 19 поени и 19 скока за Санс, додека кај Пеликанс најмногу се истакна Зајон Вилијамсон со 30 поени

Букер повторно го тероризираше Њу Орлеанс и испиша НБА историја во триумфот на Феникс

Букер повторно го тероризираше Њу Орлеанс и испиша НБА историја во триумфот на Феникс

Њу Орлеанс доживеа пораз од Феникс во натпревар на кој гостите издоминираа во првиот дел, а Девин Букер уште еднаш се покажа како голема енигма за Пеликанс. Ѕвездата на Феникс реализираше 52 поени, со што трет натпревар по ред против истиот противник постигнува најмалку 50 поени, нешто што досега му успеало само на Вилт Чембрлејн. Букер постигна 52

Букер повторно го растури Њу Орлеанс

Букер повторно го растури Њу Орлеанс

Девин Букер трет пат во кариерата постигна 50+ поени против Њу Орлеанс Пеликанс. Букер, изминатата ноќ, го предводеше Феникс до победата во Њу Орлеанс 124:111. Букер натпреварот го заврши со 52 поени, што е петтиот најдобар учинок во кариерата. Бекот на Феникс е првиот играч по Вилт Чембрлен кој постигнал над 50 поени во три последователни натпревари

Букер повторно го растури Њу Орлеанс

Букер повторно го растури Њу Орлеанс

Девин Букер трет пат во кариерата постигна 50+ поени против Њу Орлеанс Пеликанс. Букер, изминатата ноќ, го предводеше Феникс до победата во Њу Орлеанс 124:111. Букер натпреварот го заврши со 52 поени, што е петтиот најдобар учинок во кариерата. Бекот на Феникс е првиот играч по Вилт Чембрлен кој постигнал над 50 поени во три последователни натпревари

Букер постигна 52 поени и рекордни осум тројки во кариерата против Пеликанс

Букер постигна 52 поени и рекордни осум тројки во кариерата против Пеликанс

Кошаркарот на Феникс санс, Девин Букер ноќеска го одигра еден од своите најдобри натпревари во сезоната. Тој постигна 52 поени и осум рекордни осум тројки во кариерата во победата над Њу Орлеанс пеликанс со 124:111. За 39 минути на теренот Букер имаше и девет асистенции, три скока и една блокада. Букер стана првиот НБА играч по Вилт Чембрлен кој постигнал

Букер постигна 52 поени и рекордни осум тројки во кариерата против Пеликанс

Букер постигна 52 поени и рекордни осум тројки во кариерата против Пеликанс

Кошаркарот на Феникс санс, Девин Букер ноќеска го одигра еден од своите најдобри натпревари во сезоната. Тој постигна 52 поени и осум рекордни осум тројки во кариерата во победата над Њу Орлеанс пеликанс со 124:111. За 39 минути на теренот Букер имаше и девет асистенции, три скока и една блокада. Букер стана првиот НБА играч по Вилт Чембрлен кој постигнал

Феникс Санс во победа над Њу Орлеанс Пеликанс

Феникс Санс во победа над Њу Орлеанс Пеликанс

Девин Букерм, кошаркар на Феникс Санс, ноќеска го одигра еден од своите најдобри натпревари во сезоната. Тој постигна 52 поени и осум рекордни осум тројки во кариерата во победата над Њу Орлеанс Пеликанс со 124:111. За 39 минути на теренот Букер имаше и девет асистенции, три скока и една блокада. Букер стана првиот НБА играч по Вилт Чембрлен кој постигнал

Букер од Феникс постигна 52 поени и рекордни осум тројки во кариерата против Пеликанс

Букер од Феникс постигна 52 поени и рекордни осум тројки во кариерата против Пеликанс

Кошаркарот на Феникс санс, Девин Букер ноќеска го одигра еден од своите најдобри натпревари во сезоната. Тој постигна 52 поени и осум рекордни осум тројки во кариерата во победата над Њу Орлеанс пеликанс со 124:111. За 39 минути на теренот Букер имаше и девет асистенции, три скока и една блокада. Букер стана првиот НБА играч по Вилт Чембрлен кој постигнал