притисни ентер »

„Русокоса“, Том Хенкс, Џаред Лето: кои се номинираните за Златна малина?
„Русокоса“, Том Хенкс, Џаред Лето: кои се номинираните за Златна малина?

„Русокоса“, Том Хенкс, Џаред Лето: кои се номинираните за Златна малина?

На денот кога сите пишуваат за номинациите за овогодинешниот Оскар, ајде ние обратно - кој сè е номиниран за овошното анти-признание? Денес, 24.1., беше објавен списокот на номинираните за Оскар во сите категории. По малку изненадувачки по бројот на номинации (11) води филм кој лесно може да се најде ако не помеѓу најлошите, а тогаш сигурно меѓу најхаотичните

Том Хенкс номиниран за три „Златни малини“

Том Хенкс номиниран за три „Златни малини“

Иако неговиот најнов филм „Елвис“, во кој го игра менаџерот на пејачот, Том Паркер, е фаворит за најдобар филм на годинешните „Оскари“, Том Хенкс во понеделникот беше малку изненаден кога дозна дека заработил три номинации за наградата „Златна малина“ – награда доделена на најлошите филмски остварувања во годината. Тој беше номиниран за „Златна малина“

Филмската приказна за Мерилин Монро доби осум „Златни малини“, а и Том Хенкс нема причина да се радува

Филмската приказна за Мерилин Монро доби осум „Златни малини“, а и Том Хенкс нема причина да се радува

Blonde, филмот за животот на Мерлин Монро , е номиниран со дури осум „Златни малини“.  Good Mourning, комедија на раперот и пејач Machine Gun Kelly,  има седум номинации, пишуваат американските медиуми. Иако најновиот филм „Елвис“, во кој Том Хенск го игра менаџерот на пејачот, Том Паркер, е фаворит за најдобар филм на годинешните Оскари, Хенкс беше

Том Хенкс номиниран за три „Златни малини“

Том Хенкс номиниран за три „Златни малини“

Иако неговиот најнов филм „Елвис“, во кој го игра менаџерот на пејачот, Том Паркер, е фаворит за најдобар филм на годинешните „Оскари“, Том Хенкс во понеделникот беше малку изненаден кога дозна дека заработил три номинации за наградата „Златна малина“ – награда доделена на најлошите филмски остварувања во годината. Тој беше номиниран за „Златна малина“

Том Хенкс е номиниран за три „Златни малини“ за филмски промашувања

Том Хенкс е номиниран за три „Златни малини“ за филмски промашувања

Наградата се доделува за најлошите филмски продукции. Тој беше номиниран за Златна малина за две улоги: онаа на менаџерот на Присли во биографскиот филм Елвис и за улогата на Џепето во римејкот на Дизни на Пинокио. Во соопштението за медиумите на организаторите на наградите „Златна малина“ се наведува дека улогата на Хенкс во филмот „Елвис“ е „најисмеаната

Том Хенкс е номиниран за три „Златни малини“ за филмски промашувања

Том Хенкс е номиниран за три „Златни малини“ за филмски промашувања

Наградата се доделува за најлошите филмски продукции. Тој беше номиниран за Златна малина за две улоги: онаа на менаџерот на Присли во биографскиот филм Елвис и за улогата на Џепето во римејкот на Дизни на Пинокио. Во соопштението за медиумите на организаторите на наградите „Златна малина“ се наведува дека улогата на Хенкс во филмот „Елвис“ е „најисмеаната

ОСКАРОВЕЦОТ ИЗНЕНАДЕН Том Хенкс номиниран за три Златни малини

ОСКАРОВЕЦОТ ИЗНЕНАДЕН Том Хенкс номиниран за три Златни малини

Иако неговиот последен филм „Елвис“, во кој го толкува ликот на Том Паркер, менаџерот на славниот пејач Елвис Присли, кој важи за фаворит во категоријата најдобар филм на годинешните Оскари, актерот Том Хенкс денеска беше изненаден кога дозна дека добил три номинации за Златна малина, наградата којашто се доделува за најлошите филмски остварувања.