притисни ентер »

Мајкл Џордан донира еден милион долари за Бахамите
Мајкл Џордан донира еден милион долари за Бахамите

Мајкл Џордан донира еден милион долари за Бахамите

Легендата на НБА-лигата, Мајкл Џордан, објави дека ќе донира еден милион долари на организациите кои помагаат за што поскоро нормализирање на животот на Бахамите по страшниот ураган „Доријан“ што уништи значаен дел од овој егзотичен остров. „Шокиран сум од пустошот што го гледам на Бахамите и испраќам поддршка на сите оние кои ги загубија саканите

ХУМАНИТАРЕЦ: Џордан ќе донира 1 милион долари за настраданите од ураганот Доријан

ХУМАНИТАРЕЦ: Џордан ќе донира 1 милион долари за настраданите од ураганот Доријан

Поранешниот кошаркарски суперстар Мајкл Џордан најави дека ќе донира дури еден милион долари за жртвите од ураганот Доријан на Бахамите. Веста беше потврдена преку социјалните медиуми од неговите претставници за односи со јавност. „Јас сум целосно уништен. Поседувам имот таму и често сум на островот. Ова што се случи е трагедија од невидени размери“,