притисни ентер »

Стартува државниот шампионат на Македонија во брзински автомобилизам
Стартува државниот шампионат на Македонија во брзински автомобилизам

Стартува државниот шампионат на Македонија во брзински автомобилизам

Викендов со трка на автодромот во Кичево, стартува шампионатот на Македонија во брзински автомобилизам на кружни патеки. Пријавени се 25 возачи од десетина клубови во земјава, а АК Кастум Кар од Скопје се јавува како организатор на манифестацијата. На 25 и 26 мај ќе се одржи вториот натпревар кој ќе се вози на истата локација на автодромот во Кичево

Автомобилистите ја отвораат сезоната во Кичево

Автомобилистите ја отвораат сезоната во Кичево

Особен интерес буди новиот „Рено Твиго куп" во кој ќе се натпреваруваат десетина возила од познатиот производител. На добро познатата кружна патека в недела ќе возат вкупно 40-тина возачи поделени во осум класи Благоја Георгиевски Со трката на кружни патеки во Кичево викендов започнува сезоната на авто-трки во Македонија. На добро познатата кружна

Викендов стартува шампионатот во автомобилизам на кружни патеки

Викендов стартува шампионатот во автомобилизам на кружни патеки

Со првиот натпревар што викендов ќе се вози на автодромот во Кичево, стартува шампионатот во брзински автомобилизам на кружни патеки. На првиот годинешен натпревар се очекува да земат учество околу 25 возачи од десетина клубови во земјава, а технички организатор на воведниот натпревар е АК Кастум Кар од Скопје. Инаку овој натпревар според прелиминарниот