притисни ентер »

Во драматичен меч по две продолженија Бостон го победи Клиперс
Во драматичен меч по две продолженија Бостон го победи Клиперс

Во драматичен меч по две продолженија Бостон го победи Клиперс

Бостон и Лос Анџелес Клиперс одиграа драматичен натпревар кој беше решен дури по две продолженија, домаќините победија со 141:133. Бостон и Лос Анџелес Клиперс одиграа драматичен натпревар кој беше решен дури по две продолженија, домаќините победија со 141:133. Во регуларниот тек од мечот двете екипи се менуваа во водство, само во еден момент Бостоин

Две продолженија во Бостон, Тејтум им пресуди на Клиперс

Две продолженија во Бостон, Тејтум им пресуди на Клиперс

Во последниот меч пред почетокот на Ол стар викендот во Чикаго кошаркарите на Бостон Селтикс и Лос Анџелес Клиперс им приредија вистински спектакл на навивачуте. Селтикс по две продолженија извојуваа победа 141:133. Играч на натпреварот во „ТВ Гарден“ во Бостон беше Џејсон Тејтум со 39 поени и девет скока. Брилијантен беше и Маркус Смарт со 31 поен,

Бостон ги победи Л.А. Клиперс по две продолженија

Бостон ги победи Л.А. Клиперс по две продолженија

Бостон ги совлада гостите Л.А. Клиперс со 141-133 по две продолженија во дуел од регуларната сезона во НБА. По 48 минути, дуелот заврши 114:114, при што Кемба Вокер испушти на домаќините да им ја донесе победата со сирената. Пп првото продолжение повторно немаше победник – 127: 127, со тоа што Бостон повторно го имаше последниот напад, но Џејсон Тејтум

Од пола терен, со само една рака

Од пола терен, со само една рака

Кошаркарот на Оклахома Сити Тандер, Стивен Адамс постигна неверојатен кош во натпреварот против Њу Орлеанс Пеликанс кој неговиот тим го доби со 118-123. Центарот на Тандер со звукот на сирената на крајот на првото полувреме успеа со една рака да погоди од центарот на теренот. Ова беше последен натпревар пред „Ол-стар“ викендот кој почнува вечерва со

Клиперс по две продолженија паднаа во Бостон

Клиперс по две продолженија паднаа во Бостон

Дури две продолжение беа потребни за да се добие победник на натпреварот помеѓу Бостон Селтикс и Лос Анџелес Клиперс, еден од само двата натпревара кои беа на програмата пред вечерашниот Ол Стар. Само два натпревара се играа во НБА ноќеска со оглед на тоа што вечерва после полнок на програмата е долгочекуваниот Ол Стар натпревар. Бостон во „ТиДи Гарден“

Бостон ги победи Л.А. Клиперс по две продолженија

Бостон ги победи Л.А. Клиперс по две продолженија

Бостон ги совлада гостите Л.А. Клиперс со 141-133 по две продолженија во дуел од регуларната сезона во НБА. По 48 минути, дуелот заврши 114:114, при што Кемба Вокер испушти на домаќините да им ја донесе победата со сирената. Пп првото продолжение повторно немаше победник – 127: 127, со тоа што Бостон повторно го имаше последниот напад, но Џејсон Тејтум

Бостон ги победи Л.А. Клиперс по две продолженија

Бостон ги победи Л.А. Клиперс по две продолженија

Бостон ги совлада гостите Л.А. Клиперс со 141-133 по две продолженија во дуел од регуларната сезона во НБА. По 48 минути, дуелот заврши 114:114, при што Кемба Вокер испушти на домаќините да им ја донесе победата со сирената. Пп првото продолжение повторно немаше победник – 127: 127, со тоа што Бостон повторно го имаше последниот напад, но Џејсон Тејтум

Две продолженија во Бостон, Тејтум им пресуди на Клиперс

Две продолженија во Бостон, Тејтум им пресуди на Клиперс

Во последниот меч пред почетокот на Ол стар викендот во Чикаго кошаркарите на Бостон Селтикс и Лос Анџелес Клиперс им приредија вистински спектакл на навивачуте. Селтикс по две продолженија извојуваа победа 141:133. Играч на натпреварот во „ТВ Гарден“ во Бостон беше Џејсон Тејтум со 39 поени и девет скока. Брилијантен беше и Маркус Смарт со 31 поен,

Бостон во спектакуларен меч подобар од ЛА Клиперс, Оклахома го освои Њу Орлеанс

Бостон во спектакуларен меч подобар од ЛА Клиперс, Оклахома го освои Њу Орлеанс

Кошаркарите на Бостон Селтикс во спектакуларен меч со 274 поени и по две продолженија славеа против ЛА Клиперс, а Оклахома како гостин го освои Њу Орлеанс во двата синоќешни мечеви во најсилната кошаркарска лига НБА, пред претстојната пауза поради ол-старот во Чикаго од вечера до понеделник наутро по македонско време. Селтикс славеше во својот „ТД

Бостон ги победи Л.А. Клиперс по две продолженија

Бостон ги победи Л.А. Клиперс по две продолженија

Бостон ги совлада гостите Л.А. Клиперс со 141-133 по две продолженија во дуел од регуларната сезона во НБА. По 48 минути, дуелот заврши 114:114, при што Кемба Вокер испушти на домаќините да им ја донесе победата со сирената. Пп првото продолжение повторно немаше победник – 127: 127, со тоа што Бостон повторно го имаше последниот напад, но Џејсон Тејтум