притисни ентер »

7 знаци дека љубовта на вашиот партнер не е здрава
7 знаци дека љубовта на вашиот партнер не е здрава

7 знаци дека љубовта на вашиот партнер не е здрава

Љубовта кај секого е различна и многу зависи од индивидуалното сфаќање на личностите инволвирани во нејзе. Но, има разлика кога таа е здрава и кога не е. Среќната љубов ги прави среќни партнерите, но доколку барем еден од нив ја „негува“ на нездрав начин, тогаш веќе се забележува разликата. Доколку немате независност надвор од врската и своите страсти

Дневен хороскоп за сабота, 12.01.2019

Дневен хороскоп за сабота, 12.01.2019

Ни пристигна викендот, а денешниот ден ќе има многу позитивна енергија. Дамите денеска можат да се позанимаваат со својот изглед, малку да си играат со имиџот, разубават, денеска им е се’ дозволено, уште повеќе – пожелно е. Ви посакуваме убава сабота. Овен Работа Вие сте нервозни и брзи. Ве иритираат ситници, што влијае на односите со колегите. Бидете

Патување и нова работа за три знаци

Патување и нова работа за три знаци

Овен Овoj викенд, прашањата за убавина и изглед ќе дојдат во прв план. Тие го имаат своето значење, па обрнете внимание на нив. Бик Викендов ќе биде добар ден за средување на документи поврзани со имот. Имате шанса брзо да ги завршите трансакциите. Близнаци Потпрете се на помош на пријател за дополнителна должност во вашата работа. Вие нема да може

Хороскоп за сабота (12.01.2019)

Хороскоп за сабота (12.01.2019)

Овен Спречете ја можноста од засилено опаѓање на косата. Не претерувајте со храната бидејќи тоа може катастрофално да влијае на вашето здравје. Работите на професионален план ќе се сменат, бидете подготвени на тоа. Бик Ако сакате да го подобрите својот љубовен живот, преземете го вие првиот чекор. Најлошо е чекањето. Одличен ден за писмена преписка

Дневен хороскоп за 11 јануари 2019 година

Дневен хороскоп за 11 јануари 2019 година

Профимедиа Овен Недоразбирања, недоразбирања. Денеска вашите намери ќе бидат погрешно толкувани, па можно е да бидете вовлечени во неочекуван конфликт. Повнимателно селектирајте ги шегите и критиките со кои се служите. Читајте меѓу редови. Некои лица кажуваат многу повеќе со своите гестикулации и интонацијата одошто со зборови. Бик Ве надвладуваат

Хороскоп за петок (11.01.2019)

Хороскоп за петок (11.01.2019)

Овен Од работни проблеми преминувате на љубовни. Ви недостасува инспирација, но сакате да бидете смирени. Поминете ги слободните моменти со партнерот. Незадоволни сте постојано, но и тоа ќе ви помине. Бик Многу од припадниците на овој суетен знак ќе бидат изложени на погледи од јавноста. Не сомневајте се во себе, навистина блескате. Партнерот е заслужен

Дневен хороскоп за 10 јануари 2019 година

Дневен хороскоп за 10 јануари 2019 година

Профимедиа Овен Денешната аастрална енергија би можела да охрабри еден разговор помеѓу вас и партнерот, многу комичен, но сепак, со јасна поента. Веројатно ви е јасно досега дека мора да разговарате околу некои практични, секојдневни работи, но кои ве мачат веќе подолго време. Искрен и нежен разговор може многу да помогне. Имајте на ум дека многу е

Дневен хороскоп за 10 јануари 2019 година

Дневен хороскоп за 10 јануари 2019 година

Овен Денешната аастрална енергија би можела да охрабри еден разговор помеѓу вас и партнерот, многу комичен, но сепак, со јасна поента. Веројатно ви е јасно досега дека мора да разговарате околу некои практични, секојдневни работи, но кои ве мачат веќе подолго време. Искрен и нежен разговор може многу да помогне. Имајте на ум дека многу е битно како

Хороскоп за четврток (10.01.2019)

Хороскоп за четврток (10.01.2019)

Овен Денот е поволен за љубов. Сакајте и отворено искажете ги своите чувства. Стрелецот е лице на кое може да се потпрете целосно. Инспирацијата ви е особено изразена, па ова е вистински момент за создавање уметнички дела. Бидете креативни и уживајте во среќата. Бик Ви претстои исклучително успешен ден. Доколку не ја искористите шансата, не очајувајте,