притисни ентер »

Новак Ѓоковиќ се пофали со новиот електричен автомобил
Новак Ѓоковиќ се пофали со новиот електричен автомобил

Новак Ѓоковиќ се пофали со новиот електричен автомобил

Новиот автомобил го доби од еден од неговите спонзори кој е со него од самиот почеток на неговата кариера. Тоа е гигантот на автомобилската индустрија од Франција, Пежо. Во Белград, му го предадоа својот нов модел Е 208, електричен автомобил кој беше прогласен за автомобил на годината во 2020 година на саемот во Женева. View this post on Instagram

Икони, деца и традиционално кршење со јајца: Новак Ѓоковиќ сподели како го прославил Велигден со семејството

Икони, деца и традиционално кршење со јајца: Новак Ѓоковиќ сподели како го прославил Велигден со семејството

Познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ им покажа на своите следбеници на социјалните мрежи како го одбележува Велигден. View this post on Instagram A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) Новак најважниот христијански празник го прославил во кругот на семејството, со Јелена и децата Стефан и Тара. „Христос воскресна! Среќен Велигден“ , напишал Новак