притисни ентер »

И Роналдо го чека спектаклот меѓу Хабиб и Гатје: Ќе победи мојот брат…
И Роналдо го чека спектаклот меѓу Хабиб и Гатје: Ќе победи мојот брат…

И Роналдо го чека спектаклот меѓу Хабиб и Гатје: Ќе победи мојот брат…

Хабиб Нурмагомедов конечно се враќа во октагонот. За седум дена го чека пресметката против Џастин Гатје. Јасно е дека Хабиб е голем фаворит, но Гатје најави борба и изненадување. Борбата со нетрпение ја чека и Кристијано Роналдо кој моментално деновите ги минува во изолација бидејќи е позитивен на Ковид-19. На прашањето што мисли кој ќе победи во таа

И Роналдо го чека спектаклот меѓу Хабиб и Гатје: Ќе победи мојот брат…

И Роналдо го чека спектаклот меѓу Хабиб и Гатје: Ќе победи мојот брат…

Хабиб Нурмагомедов конечно се враќа во октагонот. За седум дена го чека пресметката против Џастин Гатје. Јасно е дека Хабиб е голем фаворит, но Гатје најави борба и изненадување. Борбата со нетрпение ја чека и Кристијано Роналдо кој моментално деновите ги минува во изолација бидејќи е позитивен на Ковид-19. На прашањето што мисли кој ќе […]

Роналдо со поддршка за Хабиб: Секако дека мојот брат ќе победи

Роналдо со поддршка за Хабиб: Секако дека мојот брат ќе победи

Фудбалската суперѕвезда Кристијано Роналдо го поддржа Хабиб Нурмагомедов пред одбраната на титулата во лесна категорија против Џастин Гејџи на УФЦ 254. Асот на Јувентус, кој моментално се опоравува во Италија откако претходно оваа недела му беше дијагностициранCOVID-19, одржува пријателство со рускиот шампион во УФЦ уште од деновите на Реал Мадрид,

Џастин Гатје: Ќе му ја „кршам фацата“ на Хабиб

Џастин Гатје: Ќе му ја „кршам фацата“ на Хабиб

За една недела од денеска, љубителите на боречките вештини ќе ја имаат таа среќа да го проследат дуелот помеѓу Џастин Гатје и Хабиб Нурмагомедов. Дуелот е закажан за 24 октомври, и Дагестанецот секако е фаворит. Но Гатје далеку од тоа дека ќе се предаде и ветува голема борба. „Ветувам дека ќе се обидам да му го разнесам лицето. Не е лесно да се бориш

Со дозвола на Алах, Хабиб ќе го победи Геиџи, порача Кристијано

Со дозвола на Алах, Хабиб ќе го победи Геиџи, порача Кристијано

Еден од најголемите фудбалери во историјата го поддржа Хабиб Нурмагомедов во претстојната битка. Легендата Кристијано Роналдо разговараше во живо и рече дека неговиот брат ќе го победи Геиџи. За една недела, „орелот“ се соочува со Геиџи во главната борба на УФЦ 254, што ќе се одржи на островот Јас во Абу Даби. За прв пат во својата кариера, Нурмагомедов

Се разгорува атмосферата пред спектакуларната борба, Гетјџи со предупредување до Хабиб: Ветувам дека…

Се разгорува атмосферата пред спектакуларната борба, Гетјџи со предупредување до Хабиб: Ветувам дека…

Полека, но сигурно се доближува датумот за кој е закажана спектакуларната борба помеѓу Џастин Гејтџи и Хабиб Нурмагомедов. Дагестанецот во овој меч кој е закажан за 24 октомври влегува како фаворит, а ова ќе биде негово прво појавување по семејната трагедија и смртта на неговиот татко кој почина поради последици од Ковид-19. И покрај тоа што Нурмагомедов

Гејџи: Ќе се обидам на Хабиб да му ја скршам фацата

Гејџи: Ќе се обидам на Хабиб да му ја скршам фацата

Наредниот викенд, на УФЦ 254, ќе се случи долго очекуваната борба помеѓу Хабиб Нурмагомедов и предизвикувачот Џастин Гејџи. „Влогот е голем. Оваа борба може да ми го смени животот. Да излезам и да победам: Тоа целосно го менува животот. Подготвен сум и можете да се обложите дека нема да испаднам пи..а“, рекол Гејџи во најава на борбата. „Ќе излезам

Гејџи: Ќе се обидам на Хабиб да му ја скршам фацата

Гејџи: Ќе се обидам на Хабиб да му ја скршам фацата

Наредниот викенд, на УФЦ 254, ќе се случи долго очекуваната борба помеѓу Хабиб Нурмагомедов и предизвикувачот Џастин Гејџи. „Влогот е голем. Оваа борба може да ми го смени животот. Да излезам и да победам: Тоа целосно го менува животот. Подготвен сум и можете да се обложите дека нема да испаднам пи..а“, рекол Гејџи во најава на борбата. „Ќе излезам

Со дозвола на Алах, Хабиб ќе го победи Геиџи, порача Кристијано

Со дозвола на Алах, Хабиб ќе го победи Геиџи, порача Кристијано

Еден од најголемите фудбалери во историјата го поддржа Хабиб Нурмагомедов во претстојната битка. Легендата Кристијано Роналдо разговараше во живо и рече дека неговиот брат ќе го победи Геиџи. За една недела, „орелот” се соочува со Геиџи во главната борба на УФЦ 254, што ќе се одржи на островот Јас во Абу Даби. За прв пат во својата кариера, Нурмагомедов