притисни ентер »

Полесно повредените патници во автобуската несреќа во Србија се враќаат дома
Полесно повредените патници во автобуската несреќа во Србија се враќаат дома

Полесно повредените патници во автобуската несреќа во Србија се враќаат дома

Според последните информации добиени од болницата во Прокупље, каде беа згрижени 16 од вкупно 26 патници повредени откако се преврте македонски автобус кој превезувал патници за Копаоник, сите тие се пуштени на домашно лекување. Според информациите од МНР, во моментов се очекува да пристигне автобус кој ќе ги превезе кон дома. Повеќе нема згрижени

Полесно повредените македонски патници во автобуската несреќа во Србија се враќаат дома

Полесно повредените македонски патници во автобуската несреќа во Србија се враќаат дома

Според последните информации добиени од болницата во Прокупље, каде беа згрижени 16 од вкупно 26 патници повредени откако се преврте македонски автобус кој превезувал патници за Копаоник, сите тие се пуштени на домашно лекување. Според информациите од МНР, во моментов се очекува да пристигне автобус кој ќе ги превезе кон дома. Повеќе нема згрижени

Потешко повредената патничка задржана во болница, другите патници на домашно лекување

Потешко повредената патничка задржана во болница, другите патници на домашно лекување

Сите патници од сообраќајната несреќа што се случи утринава на патот Блаце – Белољин во Србија, во која автобус со македонски регистарски таблички се превртел од патот, а беа згрижени во болницата во Прокупље се во добра здравствена состојба. Тие се пуштени да се вратат дома, со автобус кој за таа намена треба да дојде од земјава, информираат од Амбасадата

Најтешко повредената патничка од сообраќајката во Србија префрлена во Ниш

Најтешко повредената патничка од сообраќајката во Србија префрлена во Ниш

Од 26-те повредени во сообраќајната несреќа што се случи утринава на патот Блаце – Белољин во Република Србија, во која автобус со македонски регистарски таблички се превртел носејќи патници на еднодневна екскурзија на Копаоник, во болницата во Прокупље се згрижени 16 пациенти, информираат од МНР, повикувајќи се на дежурните лекари во болницата. Според

Вкупно 26 патници повредени во превртениот македонски автобус во Србија

Вкупно 26 патници повредени во превртениот македонски автобус во Србија

Вкупно 26 лица се повредени во сообраќајната несреќа што се случи утринава на патот Блаце- Белољин во Република Србија, во која автобус со македонски регистарски таблички се превртел носејќи патници на еднодневна екскурзија на Копаоник. Како што информира МНР, во несреќата се повредени 26 лица, од кои 18 се згрижени во болницата во Блаце, додека осум

Патничката со тешки повреди од превртениот автобус префрлена во болницата во Ниш

Патничката со тешки повреди од превртениот автобус префрлена во болницата во Ниш

Од 26-те повредени во сообраќајната несреќа што се случи утринава на патот Блаце – Белољин во Република Србија, во која автобус со македонски регистарски таблички се превртел носејќи патници на еднодневна екскурзија на Копаоник, во болницата во Прокупље се згрижени 16 пациенти, информираат од МНР, повикувајќи се на дежурните лекари во болницата. Според

Речиси сите повредени во автобуската несреќа пуштени на домашно лекување

Речиси сите повредени во автобуската несреќа пуштени на домашно лекување

Според последните информации добиени од болницата во Прокупље, каде беа згрижени 16 од вкупно 26 патници повредени откако се преврте македонски автобус кој превезувал патници за Копаоник, сите тие се пуштени на домашно лекување. Повеќе нема згрижени пациенти ни во болницата во Блаце и сите тие се пуштени на домашно лекување.Една потешко повредена пациентка

Двајца патници потешко а десет полесно повредени во превртениот македонски автобус во Србија

Двајца патници потешко а десет полесно повредени во превртениот македонски автобус во Србија

Две лица се тешко повредени, а десет полесно повредени во сообраќајната несреќа што се случи денеска на автопатот Прокупље-Блаце, кога околу 10 часот се преврте автобус од Северна Македонија, кој превезувал патници до Копаоник. Како што јави допсникот на МИА од Белград, сообраќајната несреќа се има случено кај месноста Крива Ќуприја, меѓу Блаце и Белољина

Македонски автобус се преврте на пат за Копаоник, 12 лица повредени

Македонски автобус се преврте на пат за Копаоник, 12 лица повредени

Едно лице е тешко повредено, а 11 се полесно повредени во сообраќајна несреќа на автопатот Прокупље – Блаце, кај Белољин, кога околу 10 часот се преврте автобус од Северна Македонија, кој превезувал патници до Копаоник, јавува РТС. Според првичните информации, едно лице е тешко повредено и е пренесено во болница во Прокупље. Единаесет лица со полесни

Полесно повредените македонски патници во автобуската несреќа во Србија се враќаат дома

Полесно повредените македонски патници во автобуската несреќа во Србија се враќаат дома

По последните информации добиени од болницата во Прокупље, каде беа згрижени 16 од вкупно 26 патници повредени откако се преврте македонски автобус кој превезувал патници за Копаоник, сите тие се пуштени на домашно лекување. Според информациите од МНР, во моментов се очекува да пристигне автобус кој ќе ги превезе кон дома. Повеќе нема згрижени пациенти