притисни ентер »

Јогурт салата: Сочна и кремаста, а се прави многу лесно
Јогурт салата: Сочна и кремаста, а се прави многу лесно

Јогурт салата: Сочна и кремаста, а се прави многу лесно

Јогурт салата: Сочна и кремаста, а се прави многу лесно (видео) Хит јогурт салата, често ќе ја правите! СОСТОЈКИ: 250 гр тестенини 100 гр кашкавал 100 гр шунка 1 варен морков 6 корнишони 1 кисела пиперка 500 мл јогурт 100 гр мајонез Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бокина кујна“: 

Јогурт салата: Сочна и кремаста, а се прави многу лесно

Јогурт салата: Сочна и кремаста, а се прави многу лесно

Хит јогурт салата, често ќе ја правите! СОСТОЈКИ: 250 гр тестенини 100 гр кашкавал 100 гр шунка 1 варен морков 6 корнишони 1 кисела пиперка 500 мл јогурт 100 гр мајонез Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бокина кујна“:  извор:курир.мк

Јогурт салата: Сочна и кремаста, а се прави многу лесно

Јогурт салата: Сочна и кремаста, а се прави многу лесно

Хит јогурт салата, често ќе ја правите! СОСТОЈКИ: 250 гр тестенини 100 гр кашкавал 100 гр шунка 1 варен морков 6 корнишони 1 кисела пиперка 500 мл јогурт 100 гр мајонез Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бокина кујна“:

Вкусна јогурт салата: Сочна и кремаста, а се подготвува суперлесно

Вкусна јогурт салата: Сочна и кремаста, а се подготвува суперлесно

Јогурт салатата е вистински хит кој мора да го пробате. Таа е многу сочна, кремаста и вкусна, а се прави брзо и лесно. И што е најважно - може долго време да се чува во фрижидер. Потребни состојки: - 250 гр. тестенини - 100 гр. кашкавал исечкан на коцки - 100 гр. шунка или чаден свински врат - 1 поголем морков, варен - 6 корнишони - 1 кисела пиперка