притисни ентер »

Нетан Адриан ја победи болеста и се враќа во базените по половина година
Нетан Адриан ја победи болеста и се враќа во базените по половина година

Нетан Адриан ја победи болеста и се враќа во базените по половина година

Петкратниот олимписки шампион во пливање, Американецот Нетан Адриан се враќа во базените по пауза од повеќе од шест месеци. Имено, популарниот пливач ја победи болеста и беше опериран откако му беше дијагностициран рак на тестисите. It’s go time!!! The picture doesn’t show it but I am stoked to finally race again this weekend in Bloomington! pic.twitter