притисни ентер »

ПРОФЕСИОНАЛЦИТЕ ВАКА ПРАВААТ: Додајте изненадувачка состојка во плескавици кофтиња наместо презла
ПРОФЕСИОНАЛЦИТЕ ВАКА ПРАВААТ: Додајте изненадувачка состојка во плескавици кофтиња наместо презла

ПРОФЕСИОНАЛЦИТЕ ВАКА ПРАВААТ: Додајте изненадувачка состојка во плескавици кофтиња наместо презла

Кога се прават шницли, во меленото месо се додаваат јајца и презла, но професионалните готвачи користат друга состојка што го прави месото посочно. За да го направите кофтето повкусен и поздрав, наместо презла користете сечкани ореви. Можете да користите и кикиритки, бадеми или било кое јаткасто овошје. Месото однадвор ќе биде крцкаво, а внатре сочно