притисни ентер »

Баналност: На Ким Кардашијан сите и се смеат откако ги наведе причините за развод со сопругот!

Баналност: На Ким Кардашијан сите и се смеат откако ги наведе причините за развод со сопругот!

Баналност: На Ким Кардашијан сите и се смеат откако ги наведе причините за развод со сопругот! Бракот на најпознатата старлета во светот Ким Кардашијан и познатио рапер Кање Вест е на самиот раб на опстојување.Светски познатата старлета и нејзиниот сопруг,  одлучија да го прекинат бракот, за кој се шпекулираше, а сега е потврдено и откако странските

Ким Кардашијан и официјално побара развод од Кание Вест

Ким Кардашијан и официјално побара развод од Кание Вест

Ким Кардашијан и Кание Вест и официјално се разведуваат по речиси 7 години брачен живот. Гласините за крајот на нивниот брак се покажаа вистинити и популарната ТВ ѕвезда поднесе документи за развод. Според информациите до кои стигна TMZ, Ким бара заедничко старателство над четирите деца. Бидејќи парот има предбрачен договор, нема да има несогласувања

Збогум Кими: Ким Кардашијан се разведува од Канје Вест

Збогум Кими: Ким Кардашијан се разведува од Канје Вест

Ким Кардашијан во петокот поднесе барање за развод од раперот Канје Вест, објавија американските медиуми. Двојката е во брак речиси седум години и имаат четири деца заедно. Веста, која најпрво беше објавена од „ТМЗ“, веб-страница со вести за селебрити-личности, доаѓа по неколкумесечни гласини за брачните тешкотии низ кои поминуваат Ким и Канје. Извештаите

Развводот пред крај: Ким и Кание ги договорија деталите а кој ќе ги земе децата?

Развводот пред крај: Ким и Кание ги договорија деталите а кој ќе ги земе децата?

Вест ќе може да ги гледа децата кога сака, но не и во нивниот семеен дом од кој претходно се иселил. Иако Кание е официјално сопственик на тој имот, Ким и децата ќе останат да живеат во него и повеќе не е добредојден таму

Збогум Кими: Ким Кардашијан се разведува од Канје Вест

Збогум Кими: Ким Кардашијан се разведува од Канје Вест

Ким Кардашијан во петокот поднесе барање за развод од раперот Канје Вест, објавија американските медиуми. Двојката е во брак речиси седум години и имаат четири деца заедно. Веста, која најпрво беше објавена од „ТМЗ“, веб-страница со вести за селебрити-личности, доаѓа по неколкумесечни гласини за брачните тешкотии низ кои поминуваат Ким и Канје. Извештаите

После седум годнини брак поднесени документи за развод

После седум годнини брак поднесени документи за развод

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан официјално поднесе барање за развод, после речиси седум години брак со раперот Каније Вест. Претходните месеци кружеа гласини дека еден од најпознатите парови на светот веќе подолго време не функционира и дека живее одвоено, а сега светските медиуми пренесуваат дека Кардашијан го направила првиот чекор за официјално

Ким Кардашијан ја тргна бурмата и е на чекор до развод

Ким Кардашијан ја тргна бурмата и е на чекор до развод

Ким Кардашијан одлучи да се разведе од раперот Канје Вест, а нејзината адвокатка во петокот поднесе барање за развод. Двојката веќе се согласи на поделба на имотот и старателството над децата кои им се на прво место. Па така се знае дека Ким ќе го доби старателство, но и дека раперот ќе ги гледа кога сака. Странските медиуми јавуваат дека Ким била

Збогум Кими: Ким Кардашијан се разведува од Канје Вест

Збогум Кими: Ким Кардашијан се разведува од Канје Вест

Ким Кардашијан во петокот поднесе барање за развод од раперот Канје Вест, објавија американските медиуми. Двојката е во брак речиси седум години и има четири деца заедно. Веста, која најпрво беше објавена од „ТМЗ“, веб-страница со вести за селебрити-личности, доаѓа по неколкумесечни шпекулации  за брачните тешкотии низ кои поминуваат Ким и Канје. Извештаите

Збогум Кими: Ким Кардашијан се разведува од Канје Вест

Збогум Кими: Ким Кардашијан се разведува од Канје Вест

Ким Кардашијан во петокот поднесе барање за развод од раперот Канје Вест, објавија американските медиуми. Двојката е во брак речиси седум години и има четири деца заедно. Веста, која најпрво беше објавена од „ТМЗ“, веб-страница со вести за селебрити-личности, доаѓа по неколкумесечни шпекулации  за брачните тешкотии низ кои поминуваат Ким и Канје. Извештаите