притисни ентер »

Тие се доказ дека љубовта победува – Милица и Милован слават 73 години брак
Тие се доказ дека љубовта победува – Милица и Милован слават 73 години брак

Тие се доказ дека љубовта победува – Милица и Милован слават 73 години брак

ИЗВОР Скопје24 | јануари 11, 2019 Божик за Милица и Милован од Србија има посебно значење бидејќи на овој ден старците слават и 73 години брак. Дочекале внуци и правнуци, а нивната куќа е скромна на изглед, но велат богата со љубов и дечиња, пренесува РТС. Некогаш делевме и парче леб, вели Милован додавајќи дека е најважна слогата. Внуците и правнуците