притисни ентер »

Кондовец го прекршил полицискиот час, во неговото возило пронајден кокаин
Кондовец го прекршил полицискиот час, во неговото возило пронајден кокаин

Кондовец го прекршил полицискиот час, во неговото возило пронајден кокаин

Триесет и едногодишен жител на скопско Кондово изминатата ноќ ги нарушил мерките за полициски час воведен во рамките на вонредната состојба поради ситуацијата со коронавируот, а про полициското пребарување на лускузното возило кое го упраувал било откриено извесно количество кокаин. Триесет и едногодишен жител на скопско Кондово изминатата ноќ ги нарушил

Кондовец со „порше“ фатен со кокаин кај Кичево за време на полициски час

Кондовец со „порше“ фатен со кокаин кај Кичево за време на полициски час

На 25.03.2020 околу 23.20 часот, на магистралниот пат Кичево – Гостивар, на Здуњска крстосница, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода А.Г.(31), од скопско Кондово, затоа што при негов и преглед на возилото „порше“, со прилепски регистарски ознаки, кое го управувал, пронајден е кокаин. А.Г.

Во „порше“ на кондовец кој го прекршил полицискиот час кај Гостивар најден кокаин

Во „порше“ на кондовец кој го прекршил полицискиот час кај Гостивар најден кокаин

Триесет и едногодишен жител на скопско Кондово изминатата ноќ ги нарушил мерките за полициски час воведен во рамките на вонредната состојба поради ситуацијата со коронавируот, а про полициското пребарување на лускузното возило кое го упраувал било откриено извесно количество кокаин. Настанот е регистиран во средата ноќта околу 23,30 часот, на магистралниот

Скопјанец го прекршил полицискиот час, а кога полицијата извршила претрес во неговото „Порше“ останала во неверување

Скопјанец го прекршил полицискиот час, а кога полицијата извршила претрес во неговото „Порше“ останала во неверување

На магистралниот пат Кичево – Гостивар, на Здуњска крстосница, вчера околу 23:20 часот полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода А. Г. (31), од скопско Кондово, затоа што при негов и преглед на возилото „порше“, со прилепски регистарски ознаки, кое го управувал, пронајден е кокаин. А. Г. е задржан

Скопјанец го прекршил полицискиот час, а кога полицијата извршила претрес во неговото „Порше“ останала во неверување

Скопјанец го прекршил полицискиот час, а кога полицијата извршила претрес во неговото „Порше“ останала во неверување

Скопјанец го прекршил полицискиот час, а кога полицијата извршила претрес во неговото „Порше“ останала во неверување На магистралниот пат Кичево – Гостивар, на Здуњска крстосница, вчера околу 23:20 часот полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода А. Г. (31), од скопско Кондово, затоа што при негов

Пронајден кокаин во “порше” со прилепски регистерски таблици

Пронајден кокаин во “порше” со прилепски регистерски таблици

На магистралниот пат Кичево – Гостивар, на Здуњска крстосница, вчера околу 23:20 часот полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода А. Г. (31), од скопско Кондово, затоа што при негов и преглед на возилото „порше“, со прилепски регистарски ознаки, кое го управувал, пронајден е кокаин. А. Г. е задржан

На патот Кичево-Гостивар: Во „Порше“ пронајден кокаин

На патот Кичево-Гостивар: Во „Порше“ пронајден кокаин

Вчеравечер околу 23.20 часот, на магистралниот пат Кичево – Гостивар, на Здуњска крстосница, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода А.Г.(31), од скопско Кондово, затоа што при негов и преглед на возилото „порше“, со прилепски регистарски ознаки, кое го управувал, пронајден е кокаин. А.Г. е задржан

Шверцувал кокаин за време на полициски час

Шверцувал кокаин за време на полициски час

Вчеравечер (25 март) околу 23 часот и 20 минути, на магистралниот пат Кичево-Гостивар, на Здуњска крстосница, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода А.Г.(31), од скопско Кондово, затоа што при негов и преглед на возилото „порше“ со прилепски регистарски ознаки, кое го управувал, пронајден му