притисни ентер »

ЕХФ и честита на Македонија за пласманот на ЕП
ЕХФ и честита на Македонија за пласманот на ЕП

ЕХФ и честита на Македонија за пласманот на ЕП

Македонската машка репрезентација ја совлада Турција со 25:26 во претпоследното коло од квалификациите за пласман на Европското првенство во 2020 година. Со оваа победа, Македонија го потврди своето место на континенталниот собир, петти пат по ред, а вкупно шести во историјата. Последниот дуел против Грција што ќе биде одигран во Струмица, ќе биде