притисни ентер »

Најдобрата одбојкарка на светот одби „тешки“ милиони и пасош за да игра за Турција!
Најдобрата одбојкарка на светот одби „тешки“ милиони и пасош за да игра за Турција!

Најдобрата одбојкарка на светот одби „тешки“ милиони и пасош за да игра за Турција!

Тијана Бошковиќ ја предводеше Србија до титулата светски шампион, а за каков калибар станува збор доволно говори и фактот дека пред седум години Турците имале неуспешен обид да ја „украдата“ денеска најдобрата одбојкарка на светот. Турците во 2011 година ѝ нуделе огромно богатство за да го облече репрезентативниот дрес. Меѓутоа, без оглед на богатството

Турци ѝ нуделе богатство на српска одбојкарка, ама патриотизмот ги победил парите

Турци ѝ нуделе богатство на српска одбојкарка, ама патриотизмот ги победил парите

Србија стана светски првак во женска одбојка, откако србинките пред два дена се крунисаа за светски владетелки по победата во суперинтересното финале по пет сета со Италија, а меѓу најзаслужните за неверојатниот успех беше Тијана Бошковиќ, која ја доби наградата за најкорисна одбојкарка на Мундијалот (МВП). Бошковиќ обелодени дека пред седум години

Турција ѝ нудела милиони на најдобрата српска одбојкарка за да игра за нив, но таа ги одбила

Турција ѝ нудела милиони на најдобрата српска одбојкарка за да игра за нив, но таа ги одбила

Српските одбојкарки станаа светски шампионки, а МВР на шампионатот беше Тијана Бошковиќ. Во 2011 година, Бошковиќ имала богата понуда за одбојка да игра за Турција, меѓутоа таа тоа го одбила. – Во таа 2011 година, јас и моето семејство бевме во Истанбул. Ни нудеа пасоши за мене и за мојата сестра, како и договор со Галатасарај. Не прашуваа за цена