притисни ентер »

Освежување за Audi A4: Нов изглед, дисплеи, благи хибриди
Освежување за Audi A4: Нов изглед, дисплеи, благи хибриди

Освежување за Audi A4: Нов изглед, дисплеи, благи хибриди

По четири години од стартот следи освежување за моделот на Audi од средната класа. Дизајнот е потстегнат, со дисплеите се ракува како со паметен телефон, неколку мотори се нудат како благ хибрид. Последново важи и за S4, кој првпат е достапен со дизелски V6. Поширока и пониска маска, неколку дополнителни хоризонтални линии напред и назад, кои прават

Темелно освежување за Audi A4 – претставен и S4 TDI со 350 коњски сили

Темелно освежување за Audi A4 – претставен и S4 TDI со 350 коњски сили

Audi подготви темелно освежување за A4 – и одеднаш ги претстави фејслифтираните A4, A4 Avant, A4 Allroad, S4 TFSI и S4 TDI. Освежувањето започнува на предниот дел, кој добива нова, пониска и поширока маска на ладилникот, нови предни светла и редизајнирани браници. А4 стандардно ќе доаѓа со LED светла, но купувачите ќе можат да нарачаат Matrix LED предни