притисни ентер »

Вучиќ: Избори може да се одржат на 17 декември
Вучиќ: Избори може да се одржат на 17 декември

Вучиќ: Избори може да се одржат на 17 декември

Српскиот претседател Александар Вучиќ гостувајќи синоќа на РТС изјави дека заедно ќе се одржат парламентарните, покраинските, белградските и другите општински избори, додавајќи дека се подготвени за нив на 17 декември, јави дописникот на МИА од Белград. -Го добив писмото (од опозицијата) и еве да им дадам официјален одговор. Зборував со неколку луѓе,

ВУЧИЌ: „Можни се парламентарни избори од 17 декември“

ВУЧИЌ: „Можни се парламентарни избори од 17 декември“

Српскиот претседател Александар Вучиќ за време на вечерашното гостување на РТС изјави дека можни се парламентарни избори на 17 декември . – Добив писмо, еве го официјално. Мора да ги почитувате демократијата и опозициските партии, а јас не сум некој кој е ентузијаст за нивната работа. Би сакал поголема одговорност особено во тешки времиња за земјата

ВУЧИЌ: „Можни се парламентарни избори од 17 декември“

ВУЧИЌ: „Можни се парламентарни избори од 17 декември“

Српскиот претседател Александар Вучиќ за време на вечерашното гостување на РТС изјави дека можни се парламентарни избори на 17 декември . – Добив писмо, еве го официјално. Мора да ги почитувате демократијата и опозициските партии, а јас не сум некој кој е ентузијаст за нивната работа. Би сакал поголема одговорност особено во тешки времиња за земјата