притисни ентер »

Една необична ситуација: Новинарите се фокусираа на Харден, заборавениот Пол си замина од пресконференцијата
Една необична ситуација: Новинарите се фокусираа на Харден, заборавениот Пол си замина од пресконференцијата

Една необична ситуација: Новинарите се фокусираа на Харден, заборавениот Пол си замина од пресконференцијата

Хјустон Рокетс ја оправда улогата на фаворит и славеше над Јута Џес со 122-90 во првиот меч од првата рунда во плејофот во западната конференција. Сосема очекувано прво име беше Џејмс Харден со 29 поени, 8 скокови и 10 асистенции, а токму „брадата“ се најде и во фокусот на новинарите на пресконференцијата по натпреварот. Сите прашања на медиумите беа