притисни ентер »

Во тешка сообраќајка загина едно лице
Во тешка сообраќајка загина едно лице

Во тешка сообраќајка загина едно лице

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево на магистралниот пат Охрид – Кичево, помеѓу селата Климештани и Ботун. „Едно лице загина и едно е тешко повредено во сообраќајната несреќа што се случи предмалку кај Климештани, Општина Дебрца. Во несреќата учествуваа комбе и автомобил кои директно се судриле“, соопшти потпаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски

Тешка сообраќајка во близината на Охрид, еден загинат еден повреден

Тешка сообраќајка во близината на Охрид, еден загинат еден повреден

Фото: ©онлине магазин Во тешка сообраќајна незгода која се случила попладнево во Ботун во близината на Охрид, едно лице го загуби животот, а едно е повредено. Несреќата се случила кога се судриле Комбе „Форд Транзит“ со охридски регистарски таблички и автомобил „Цитроен Саксо“ со скопски регистарски таблички. Поради несреќата извесно време сообраќајот

Страотна несреќа во Дебрца, загина едно лице, друго тешко повредено

Страотна несреќа во Дебрца, загина едно лице, друго тешко повредено

„Едно лице загина и едно е тешко повредено во сообраќајната несреќа што се случи предмалку кај Климештани, Општина Дебрца. Во несреќата учествуваа комбе и автомобил кои директно се судриле“, изјавил за Скопје 1 портапаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски. Поради несреќата сообраќајот одреден период бил целосно блокиран во двата правци, поради што се

Детали за несреќата на патот Охрид-Кичево: Познат идентитетот на починатиот

Детали за несреќата на патот Охрид-Кичево: Познат идентитетот на починатиот

Во околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево помеѓу село Ботон и село Климештани се случила сообраќајна незгода дознава Centar.mk . Како што дознава Centar.mk сообраќајката се случила помеѓу автомобил Цитроен Саксо управувано од П. С. (1964) од Скопје и комбе Форд Транзит управувано од Д. П. (1992) од Охрид. Во несреќата почина на лице место

Едно лице загина во сообраќајната несреќа кај Ботун

Едно лице загина во сообраќајната несреќа кај Ботун

Едно лице загина и едно е тешко повредено во сообраќајната несреќа што се случи предмалку помеѓу селата Ботун и Мешеишта, Општина Дебрца. Во несреќата учествуваа комбе и автомобил кои директно се судриле“, пренесе Скопје 1.

Сообраќајка во Македонија - едно лице загина, а едно е тешко повредено

Сообраќајка во Македонија - едно лице загина, а едно е тешко повредено

„Едно лице загина и едно е тешко повредено во сообраќајната несреќа што се случи предмалку кај Климештани, Општина Дебрца. Во несреќата учествуваа комбе и автомобил кои директно се судриле“, изјавил за Скопје 1 портапаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски. Поради несреќата сообраќајот одреден период бил целосно блокиран во двата правци, поради што се

Детали за несреќата: Познат идентитетот на починатиот во тешката сообраќајка

Детали за несреќата: Познат идентитетот на починатиот во тешката сообраќајка

Детали за несреќата: Познат идентитетот на починатиот во тешката сообраќајка Во околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево помеѓу село Ботон и село Климештани се случила сообраќајна незгода дознава Centar.mk . Како што дознава Centar.mk сообраќајката се случила помеѓу автомобил Цитроен Саксо управувано од П. С. (1964) од Скопје и комбе Форд

Познат идентитетот на загинатиот во сообраќајката во охридско

Познат идентитетот на загинатиот во сообраќајката во охридско

Во околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево помеѓу село Ботон и село Климештани се случила сообраќајна незгода дознава Центар.мк. Како што дознава Центар.мк сообраќајката се случила помеѓу автомобил Цитроен Саксо управувано од П. С. (1964) од Скопје и комбе Форд Транзит управувано од Д. П. (1992) од Охрид. Во несреќата почина на лице место

Ужасна сообраќајка во Македонија: Едно лице загина, друго е тешко повредено

Ужасна сообраќајка во Македонија: Едно лице загина, друго е тешко повредено

Ужасна сообраќајка во Македонија: Едно лице загина, друго е тешко повредено „Едно лице загина и едно е тешко повредено во сообраќајната несреќа што се случи предмалку кај Климештани, Општина Дебрца. Во несреќата учествуваа комбе и автомобил кои директно се судриле“, изјавил за Скопје 1 портапаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски. Поради несреќата сообраќајот

Страшна несреќа попладнево во охридско – еден загинат и еден тешко повреден

Страшна несреќа попладнево во охридско – еден загинат и еден тешко повреден

Едно лице загина и едно е тешко повредено во сообраќајната несреќа што се случи предмалку кај Климештани, Општина Дебрца. Во несреќата учествуваа комбе и автомобил кои директно се судриле, изјавил за Скопје 1 портапаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски. Поради несреќата сообраќајот одреден период бил целосно блокиран во двата правци, поради што се создала