притисни ентер »

Голем пех за Партизан по поразот во Љубљана
Голем пех за Партизан по поразот во Љубљана

Голем пех за Партизан по поразот во Љубљана

Кошаркарите на Партизан вечерва беа поразени на гостувањето во Љубљана од домаќинот Олимпија со 95:91. Поразот на страна, во таборот на Партизан се случи незгодна повреда на Алекса Аврамовиќ, кој од ова гостување се враќа со фрактура на носот. Тој во втората четвртина од натпреварот мораше да го напушти теренот, откако доби крајно незгоден удар во