притисни ентер »

Тешко повреден пешак на ул. „Радишанска“
Тешко повреден пешак на ул. „Радишанска“

Тешко повреден пешак на ул. „Радишанска“

Автомобил удрил пешак во Скопје. Имено, седумдесет и четиригодишен скопјанец синоќа бил удрен од автомобил „Мерцедес“ на улицата „Радишанска“ во Скопје. Од силината на ударот, В.Д. се здобил со тешки телесни повреди и веднаш бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде што му била укажана лекарска помош. Засега нема повеќе детали за неговите

Автомобил удри во 74-годишен скопјанец

Автомобил удри во 74-годишен скопјанец

Седумдесет и четиригодишен скопјанец е тешко повреден откако синоќа во него удрил автомобил „мерцедес“ на улицата Радишанска во Скопје. В.Д. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде што му била укажана лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Автомобил удри во 74-годишен скопјанец

Автомобил удри во 74-годишен скопјанец

Седумдесет и четиригодишен скопјанец е тешко повреден откако синоќа во него удрил автомобил „мерцедес“ на улицата Радишанска во Скопје. В.Д. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде што му била укажана лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје. извор: Makfax

Автомобил удри во 74-годишен скопјанец

Автомобил удри во 74-годишен скопјанец

Седумдесет и четиригодишен скопјанец е тешко повреден откако синоќа во него удрил автомобил „мерцедес“ на улицата Радишанска во Скопје. В.Д. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде што му била укажана лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје. извор: Makfax

Скопјанец со автомобил удрил во маж- со тешки повреди пренесен во болница

Скопјанец со автомобил удрил во маж- со тешки повреди пренесен во болница

Синоќа во 20.15 часот на улица „Радишанска“ во Скопје, патничко возило „Мерцедес“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од К.О.(23) од Скопје, удрило во пешакот В.Д.(74) од Скопје. Според пријавеното В.Д. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде му била укажана лекарска помош. Увид на местото

Автомобил удри во 74-годишен скопјанец

Автомобил удри во 74-годишен скопјанец

Седумдесет и четиригодишен скопјанец е тешко повреден откако синоќа во него удрил автомобил „мерцедес“ на улицата Радишанска во Скопје. В.Д. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде што му била укажана лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Мерцедес удри пешак во Радишани

Мерцедес удри пешак во Радишани

На 11.06.2019 година во 20.15 часот на улица „Радишанска“ во Скопје, патничко возило „Мерцедес“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од К.О.(23) од Скопје, удрило во пешакот В.Д.(74) од Скопје. В.Д. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде му била укажана лекарска помош. Увид на местото на

Пешак повреден во сообраќајка кај Радишани

Пешак повреден во сообраќајка кај Радишани

Вчера во 20.15 часот на улица „Радишанска“ во Скопје, патничко возило „Мерцедес“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од К.О.(23) од Скопје, удрило во пешакот В.Д.(74) од Скопје. В.Д. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде му била укажана лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила

Во тешка сообраќајна несреќа едно лице почина а две се тешко повредени

Во тешка сообраќајна несреќа едно лице почина а две се тешко повредени

На 11.06.2019 година во 03.40 часот на обиколницата Скопје, во правец од Тетово кон Велес, во близина на клучка Радишани, патничко возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.А.(40) од Скопје, изгубило контрола и се превртело. Притоа, возачот починал на местото, додека едниот сопатник Б.Н.(42) се здобил со телесни повреди и со

ТРАГЕДИЈА НА СКОПСКАТА ОБИКОЛНИЦА: Едно лице загина, двајца повредени- еве ги деталите

ТРАГЕДИЈА НА СКОПСКАТА ОБИКОЛНИЦА: Едно лице загина, двајца повредени- еве ги деталите

На 11.06.2019 година во 03.40 часот на обиколницата Скопје, во правец од Тетово кон Велес, во близина на клучка Радишани, патничко возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.А.(40) од Скопје, изгубило контрола и се превртело. Притоа, возачот починал на местото, додека едниот сопатник Б.Н.(42) се здобил со телесни повреди и со