притисни ентер »

Лазаров и Нант го „напаѓаат“ Париз
Лазаров и Нант го „напаѓаат“ Париз

Лазаров и Нант го „напаѓаат“ Париз

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров вечерва (20:45 часот) ќе го предводи Нант во походот кон Париз, во првиот дуел сезонава со францускиот првак ПСЖ и Раул Гонзалез. Двата тима имаа победничко отворање на францускиот шампионат и ќе биде интересно да се види каква ќе биде денешната пресметка. Секако со Карабатиќ, Хансен, Сагосен, Сигурдсон,

Лазаров и Нант го „напаѓаат“ Париз

Лазаров и Нант го „напаѓаат“ Париз

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров вечерва (20:45 часот) ќе го предводи Нант во походот кон Париз, во првиот дуел сезонава со францускиот првак ПСЖ и Раул Гонзалез. Двата тима имаа победничко отворање на францускиот шампионат и ќе биде интересно да се види каква ќе биде денешната пресметка. Секако со Карабатиќ, Хансен, Сагосен, Сигурдсон,