притисни ентер »

Милан се ослободува од непотребните – си оди Халиловиќ!
Милан се ослободува од непотребните – си оди Халиловиќ!

Милан се ослободува од непотребните – си оди Халиловиќ!

Хрватскиот интернационалец Ален Халиловиќ ќе ја продолжи својата турнеја низ Европа во потрага по клуб каде ќе покаже дека знае да игра фудбал. По само шест месеци во Милан, тој сигурно си заминува откако на теренот помина само 60 минути и тоа во Лигата Европа. Следна станица најверојатно ќе му биде Бешикташ кој, наводно, е заинтересиран за него. За

По само шест месеци Халиловиќ си заминува од Милан

По само шест месеци Халиловиќ си заминува од Милан

Играчот од средниот ред на Милан, Ален Халиловиќ е пред трансфер во редовите на Бешикташ. „Скај Спортс Италија“ пренесува дека турскиот клуб ќе го добие потписот на Халиловиќ на перманентна основа. Некогаш најголемиот хрватски талент одигра само три натпревари во дресот на Милан оваа сезона и тоа сите дојдоа во Лигата на Европа. За работата да биде