притисни ентер »

Мејведер ќе се врати од пензија, ако добие два меча во ист ден – со Мекгрегор и со Хабиб
Мејведер ќе се врати од пензија, ако добие два меча во ист ден – со Мекгрегор и со Хабиб

Мејведер ќе се врати од пензија, ако добие два меча во ист ден – со Мекгрегор и со Хабиб

Боксерската ѕвезда Флојд Мејведер, познат под прекарот „пари“ најави дека би можел да се врати од пензија, ако успее да договори во ист ден да се бори со двете најголеми ултимејтфајт ѕвезди Конор Мекгрегор и Хабиб Нурмагомедов. Мејведер веќе имаше една бодба во која го нокаутира Мекгрегор по што заработи 100 милиони долари, а сега сака две борби во

Мејведер се ВРАЌА во рингот: ЕПСКИ реванш и уште еден спектакл во ист ден!?

Мејведер се ВРАЌА во рингот: ЕПСКИ реванш и уште еден спектакл во ист ден!?

Тоа дефинитивно би бил најголемиот спортски спектакл на сите времиња, иако тешко е за верување… Американскиот боксер Флојд Мејведер најави враќање во рингот „од пензија“ и ја шокираше јавноста со изјавара дека е подготвен во ист ден да ги одмери силите со Конор Мекгрегор и Хабиб Нурмагомедов. – Зборував дека би се борел со Хабиб и Конор во ист ден

Мејведер сака борби со МекГрегор и Нурмагомедов во ист ден!

Мејведер сака борби со МекГрегор и Нурмагомедов во ист ден!

Борбата меѓу Флојд Мејведер и Конор МекГрегор летото 2017 година беше најисплатливиот боречки спектакл на сите времиња. Мејведер јa забележа 50-тата победа и се врати во „пензија“ непоразен, а Ирецот иако не се посрамоти, издржа 10 рунди, сепак беше поразен со технички нокаут. Затоа не е чудно што постојано стигнуваат пораки за реванш, и од навивачите,

Мејведер сака борби со МекГрегор и Нурмагомедов во ист ден!

Мејведер сака борби со МекГрегор и Нурмагомедов во ист ден!

Борбата меѓу Флојд Мејведер и Конор МекГрегор летото 2017 година беше најисплатливиот боречки спектакл на сите времиња. Мејведер јa забележа 50-тата победа и се врати во „пензија“ непоразен, а Ирецот иако не се посрамоти, издржа 10 рунди, сепак беше поразен со технички нокаут. Затоа не е чудно што постојано стигнуваат пораки за реванш, и од навивачите,

Мејведер сака да се бори со Кабиб и Конор во – ист ден!

Мејведер сака да се бори со Кабиб и Конор во – ист ден!

Суперборбата помеѓу Флојд Мејведер и Конор Мекгрегор летото 2017 година беше голем спектакл, Мејведер победи и така стигна до јубилејниот 50-ти триумф. Конор сака реванш, а и публиката сака да види уште една борба помеѓу нв двајца. Мејведер пак е спремен да оди чекор понатаму и да се бори со Кабиб Нурмагомедов. Сега Мејведер изјави дека би се борел

ВО ИСТ ДЕН: Мејведер сака да се бори со Кабиб и Конор

ВО ИСТ ДЕН: Мејведер сака да се бори со Кабиб и Конор

Сyпeрбoрбaтa помеѓу Флојд Мејведер и Конор Мекгрегор летото 2017 година беше голем спектакл, Мејведер победи и така стигна до јубилејниот 50-ти триумф. Конор сака рeвaнш, а и публиката сака да види уште една бopбa помеѓу нив двајца. Мејведер пак е спремен да оди чекор понатаму и да се бopи со Кабиб Нурмагомедов. Сега Мејведер изјави дека би се бopeл