притисни ентер »

Тетовци тренираа во Рига во пресрет на утрешниот меч!
Тетовци тренираа во Рига во пресрет на утрешниот меч!

Тетовци тренираа во Рига во пресрет на утрешниот меч!

Веднаш по пресот, фудбалерите на Шкендија вечерва го одработија и официјалниот тренинг во пресрет на утрешниот меч со Рига во квалификациите во Конференциската лига. Се тренираше на стадионот на Сконто во Рига. Факт е дека Шкендија ќе биде ослабена утре, и тоа со неиграњето на Бруно Дита и Леард Садриу пораци повреда, а Јан Кривак поради суспензија

Тетовци тренираа во Рига во пресрет на утрешниот меч!

Тетовци тренираа во Рига во пресрет на утрешниот меч!

Веднаш по пресот, фудбалерите на Шкендија вечерва го одработија и официјалниот тренинг во пресрет на утрешниот меч со Рига во квалификациите во Конференциската лига. Се тренираше на стадионот на Сконто во Рига. Факт е дека Шкендија ќе биде ослабена утре, и тоа со неиграњето на Бруно Дита и Леард Садриу пораци повреда, а Јан Кривак поради суспензија

Ѓока: Шкендија мора да биде внимателна!

Ѓока: Шкендија мора да биде внимателна!

Во пресрет на утрешниот дуел со Рига во Летонија, во меч од 2.квалификациско коло во Конференциската лига, стратегот на Шкендија, Ернест Ѓока и играчот за врска Арменд Алими на официјалниот прес ги дадоа своите коментари. “ Рига е првак на Летонија, тоа е силен тим, ние мора да бидеме внимателни. И тие и ние си имаме свои амбиции. Ние мораме да бидеме

Ѓока: Мораме да бидеме внимателни против Рига

Ѓока: Мораме да бидеме внимателни против Рига

Шкендија утре ќе и гостува на летонска Рига во првиот натпревар од двомечот во 2. коло од новоформираната Конференциска лига на УЕФА. Тренерот на тетовци, Ернест Ѓока вели дека неговиот тим мора да биде внимателен на овој меч. „Рига е шампион на Летонија и затоа мора да бидеме внимателни. И тие како нас имаат свои амбиции. Детално го анализиравме противникот

Ѓока: Шкендија мора да биде внимателна!

Ѓока: Шкендија мора да биде внимателна!

Во пресрет на утрешниот дуел со Рига во Летонија, во меч од 2.квалификациско коло во Конференциската лига, стратегот на Шкендија, Ернест Ѓока и играчот за врска Арменд Алими на официјалниот прес ги дадоа своите коментари. “ Рига е првак на Летонија, тоа е силен тим, ние мора да бидеме внимателни. И тие и ние си имаме свои амбиции. Ние мораме да бидеме

Шкендија го одработи официјалниот тренинг пред мечот со Рига

Шкендија го одработи официјалниот тренинг пред мечот со Рига

Фудбалскиот шампион на Македонија, Шкендија го одработи официјалниот тренинг пред утрешниот меч против Рига во 2. коло од новоформираната Конференциска лига на УЕФА. Тетовци заминаа во Летонија на поправка по елиминацијата од Мура во квалификациите од Лигата на шампионите. Натпреварот на „Сконтос“ стадионот во Рига е закажан за утре со почеток во 19

Алими пред Рига: Сè ќе се реши на реваншот во Скопје

Алими пред Рига: Сè ќе се реши на реваншот во Скопје

Алими пред Рига: Сè ќе се реши на реваншот во Скопје Слободен печат Пред 44 секунди Фото: kfshkendija.com После елиминацијата во првото квалификациско коло во Лигата на шампионите, екипата на Шкендија го продолжи меѓународниот настап летово во новоформираната Конференциска лига. В четврток од 19.00 часот во Летонија по македонско време ќе се игра првиот

Пред мечот во Рига: Во Шкендија прво сакаат да скокнат, па да кажат – оп!

Пред мечот во Рига: Во Шкендија прво сакаат да скокнат, па да кажат – оп!

Фудбалерите на Шкендија утре ќе го одиграат првиот натпревар од Конференциската лига на гости кај Рига, откако двете екипи испаднаа уште на стартот од квалификациите за Лигата на шампионите (ЛШ). Тетовци беа елиминирани од словенечка Мура, додека летонскиот шампион од Малме и тоа во речиси изедначен двомеч. Тренерот на македонскиот првак, Ернест Ѓока,

Арменд Алими: Шкендија може да го прегрми гостувањето во Рига, во Скопје ќе се одлучува победникот

Арменд Алими: Шкендија може да го прегрми гостувањето во Рига, во Скопје ќе се одлучува победникот

Капитенот на тетовци очекува да се поправи впечатокот од несупехот против Мура и одлуката за патникот во третото квалификациско коло да падне во реваншот Арменд Алими очекува многу подобро издание на Шкендија против Рига и да се поправи впечатокот од лошиот настап против Мура и елиминацијата во квалификациите за Лигата на шампионите. Шкендија се префрли

Ѓока и Алими едногласни: Да си ја завршиме прво задачата во Рига...

Ѓока и Алими едногласни: Да си ја завршиме прво задачата во Рига...

Шкендија испадна од Лигата на шампионите и се сели во Конференциската лига на УЕФА. Таму ривал на македонскиот првак ќе биде летонска Рига, која исто така играше во најелитното натпреварување, но испадна во првата рунда. Тетовчани беа елиминирани од Мура, додека Рига во рамноправен двомеч испадна од Малме. Тренерот Ернест Ѓока пред дуелот со летонскиот