притисни ентер »

Шкендија „летна“ за Ботошани
Шкендија „летна“ за Ботошани

Шкендија „летна“ за Ботошани

Тимот на Шкендија предмалку замина за Романија, каде што утре со почеток од 17:45 часот го игра дуелот со тимот на Ботошани. Тетовци имаат тешка задача пред себе да му се спротивстава на објективниот фаворит, но со оглед на фактот што се игра само еден натпревар буквално се е можно. Нашиот претставник вели дека е подготвен за предизвикот и дека ќе

Шкендија „летна“ за Ботошани

Шкендија „летна“ за Ботошани

Тимот на Шкендија предмалку замина за Романија, каде што утре со почеток од 17:45 часот го игра дуелот со тимот на Ботошани. Тетовци имаат тешка задача пред себе да му се спротивстава на објективниот фаворит, но со оглед на фактот што се игра само еден натпревар буквално се е можно. Нашиот претставник вели дека е подготвен за предизвикот и дека ќе

Шкендија отпатува за Романија: Да се елиминира Ботошани…

Шкендија отпатува за Романија: Да се елиминира Ботошани…

Фудбалерите на Шкендија претпладнево со чартер лет од скопскиот аеродром отпатуваа за Романија каде утре ги очекува натпреварот од 2. квалификациско коло за Лигата на Европа против Ботошани. Тетовци во комплетен состав заминаа за Романија, низ максимално позитивна атмосфера верувајќи дека може да се совлада Ботошани за пласман во следната рунда квалификации

Тренерот на Ботошани: Не сметаат за фавороти само затоа што сме од Романија, а Шкендија од Македонија

Тренерот на Ботошани: Не сметаат за фавороти само затоа што сме од Романија, а Шкендија од Македонија

Романскиот Ботошани во кој играат двајцата македонски фудбалери Давид Бабунски и Стефан Ашковски ќе биде противник на Шкендија во второто квалификациско коло во Лигата на Европа. Пред овој натпревар како фаворит се истакнува романскиот претставник, сепак тренерот на Ботошани, Мариуш Коитoру не мисли дека неговиот тим е фаворит. Според него Ботошани

Шкендија тргна по изненадување во Романија

Шкендија тргна по изненадување во Романија

Тетовци отпатуваа утрово за Романија, каде утре од 17.45 часот домаќини ќе им бидат Стефан Ашковски и Давид Бабунски со својот тим Ботошани Фудбалската експедиција на Шкендија утрово отпатува за Романија, каде утре домаќини ќе им бидат Стефан Ашковски и Давид Бабунски со својот тим Ботошани. На ред е нокаут мечот од четвртфиналето во квалификациите

Шкендија отпатува во Романија, победа против Ботошани императив

Шкендија отпатува во Романија, победа против Ботошани императив

Екипата на Шкендија отпатува за Романија, утре против Ботошани за кого настапуваат Давид Бабунски и Стефан Ашковски го играат мечот од второто квалификациско коло во Европа лигата. Сребата меѓу Ботошани и Шкенидја утре се игра од 17-45, македонскиот преставник посакува победа и пласман во третото коло.

Шкендија „летна“ за Ботошани

Шкендија „летна“ за Ботошани

Тимот на Шкендија предмалку замина за Романија, каде што утре со почеток од 17:45 часот го игра дуелот со тимот на Ботошани. Тетовци имаат тешка задача пред себе да му се спротивстава на објективниот фаворит, но со оглед на фактот што се игра само еден натпревар буквално се е можно. Нашиот претставник вели дека е подготвен за предизвикот и дека ќе

„На Ботошани му залепија фаворитска улога само зашто е од Романија, а Шкендија од Македонија!?“

„На Ботошани му залепија фаворитска улога само зашто е од Романија, а Шкендија од Македонија!?“

Романски Ботошани, клубот на двајцата поранешни макеоднски репрезентативци Давид Бабунски и Стефан Ашковски, утре попладне ќе ја пречека Шкендија во второто квалификациско коло во Лига Европа, со сериозна амбиција да ги мине тетовци и да ја добијат наградата на сезоната – пресметка со лондонски Тотнем и Жозе Мурињо. Ботошани вторпат игра на европска

Реакција на тетовци: Шкендија е единствена, сакаме поддршка за дуелот со Ботошани!

Реакција на тетовци: Шкендија е единствена, сакаме поддршка за дуелот со Ботошани!

По повод вчерашните написи во одредени медиуми, доцна синоќа раководството на ФК Шкендија излезе со официјална реакција или соопштение. СПОРТМЕДИА во целост ви го пренесува: „ Шкендија се чувствува повикана да реагира преку соопштение за јавност со цел да ги демантира написите во одредени медиуми за нашиот клуб. Да се биде во пресрет на важен натпревар

Реакција на тетовци: Шкендија е единствена, сакаме поддршка за дуелот со Ботошани!

Реакција на тетовци: Шкендија е единствена, сакаме поддршка за дуелот со Ботошани!

По повод вчерашните написи во одредени медиуми, доцна синоќа раководството на ФК Шкендија излезе со официјална реакција или соопштение. СПОРТМЕДИА во целост ви го пренесува: „ Шкендија се чувствува повикана да реагира преку соопштение за јавност со цел да ги демантира написите во одредени медиуми за нашиот клуб. Да се биде во пресрет на важен натпревар