притисни ентер »

УХМР: Најмногу дожд во Скопје

УХМР: Најмногу дожд во Скопје

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнал во Скопје, каде што до 16 часот се измерени 11 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Десет литри на метар квадратен се измерени во Ѓуриште. УХМР информира дека до крајот на денов на повеќе места во источните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во

Се санираат последиците од невремето во Скопје

Се санираат последиците од невремето во Скопје

По силното невремето кое попладнево го зафати Скопје, подвозникот на улицата „Јордан Мијалков“ не беше прооден за возила. ЈП „Водовод и канализација“-Скопје информира дека нивните екипи се на терен и оти за кратко ќе го оспособат коловозот за непречено движење на возила. Скопје попладнево повторно го зафатено силно невреме со пороен дожд, ветер и град

Се санираат последиците од невремето во Скопје

Се санираат последиците од невремето во Скопје

ЈП „Водовод и канализација“-Скопје информира дека нивните екипи се на терен и оти за кратко ќе го оспособат коловозот за непречено движење на возила. Скопје попладнево повторно го зафатено силно невреме со пороен дожд, ветер и град. Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета. Од УХМР за МИА соопштија дека

УХМР: Најмногу дожд наврна во Скопје

УХМР: Најмногу дожд наврна во Скопје

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнал во Скопје, каде што до 16 часот се измерени 11 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.  Десет литри на метар квадратен се измерени во Ѓуриште. УХМР информира дека до крајот на денов на повеќе места во источните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во

Најмногу дожд во Скопје

Најмногу дожд во Скопје

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнал во Скопје, каде што до 16 часот се измерени 11 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Десет литри на метар квадратен се измерени во Ѓуриште. УХМР информира дека до крајот на денов на повеќе места во источните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во

УХМР: Најмногу дожд наврна во Скопје

УХМР: Најмногу дожд наврна во Скопје

– Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнал во Скопје, каде што до 16 часот се измерени 11 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.  Десет литри на метар квадратен се измерени во Ѓуриште. УХМР информира дека до крајот на денов на повеќе места во источните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално

УХМР со детали по невремето- еве каде има наврнато најмногу дожд

УХМР со детали по невремето- еве каде има наврнато најмногу дожд

УХМР со детали по невремето- еве каде има наврнато најмногу дожд Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнал во Скопје, каде што до 16 часот се измерени 11 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.  Десет литри на метар квадратен се измерени во Ѓуриште. УХМР информира дека до крајот на денов на повеќе места во источните

Пред нас е споен викенд: Еве какво време ја очекува Македонија во наредните денови

Пред нас е споен викенд: Еве какво време ја очекува Македонија во наредните денови

Пред нас е споен викенд: Еве какво време ја очекува Македонија во наредните денови Утре од пладневните часови ќе биде нестабилно, најпрвин во западните делови, а потоа нестабилноста претежно преку северните ќе се преместува кон источните делови. Врнежите повремено ќе бидат поројни и проследени со грмежи, на места со засилен ветер и услови за појава

Пред нас е споен викенд: До кога ќе беснее циклонот во Македонија

Пред нас е споен викенд: До кога ќе беснее циклонот во Македонија

Утре од пладневните часови ќе биде нестабилно, најпрвин во западните делови, а потоа нестабилноста претежно преку северните ќе се преместува кон источните делови. Врнежите повремено ќе бидат поројни и проследени со грмежи, на места со засилен ветер и услови за појава на град. Во следните денови ќе биде променливо облачно и нестабилно. Локално процесите

Пред нас е споен викенд: До кога ќе беснее циклонот во Македонија

Пред нас е споен викенд: До кога ќе беснее циклонот во Македонија

Утре од пладневните часови ќе биде нестабилно, најпрвин во западните делови, а потоа нестабилноста претежно преку северните ќе се преместува кон источните делови. Врнежите повремено ќе бидат поројни и проследени со грмежи, на места со засилен ветер и услови за појава на град. Во следните денови ќе биде променливо облачно и нестабилно. Локално процесите