притисни ентер »

Хороскоп за денес (11.08) вторник
Хороскоп за денес (11.08) вторник

Хороскоп за денес (11.08) вторник

ОВЕН Ве очекува фаза која не е многу поволна за вашата работа. Подгответе се за некои проблеми. Ви изгледа дека саканата личност не ја замислува заедничката иднина на ист начин како вас. Потрудете се денес да не се форсирате. БИК Ве очекува поволен ден во кој ќе ги завршите сите важни обврски. Судбината е на ваша страна. Не се откажувате од личноста

Неделен хороскоп

Неделен хороскоп

Овен РАБОТА: Не ве очекуваат поголеми проблеми или промени кога станува збор на деловно поле. ЉУБОВ: Љубовната ситуација може да биде многу комплицирана бидејќи вашиот партнер не умее да се постави на вистинскиот начин кон вас. ЗДРАВЈЕ: Можна е појава на алергиски реакции. Бик РАБОТА: Како да се вртите во круг околу некои ситни обврски кои никако да

Неделен хороскоп

Неделен хороскоп

Овен РАБОТА: Не ве очекуваат поголеми проблеми или промени кога станува збор на деловно поле. ЉУБОВ: Љубовната ситуација може да биде многу комплицирана бидејќи вашиот партнер не умее да се постави на вистинскиот начин кон вас. ЗДРАВЈЕ: Можна е појава на алергиски реакции. Бик РАБОТА: Како да се вртите во круг околу некои ситни обврски кои никако да

Дневен хороскоп за 10 август: бикот има големи очекувања, рибите ќе сe ослободат од непријателите

Дневен хороскоп за 10 август: бикот има големи очекувања, рибите ќе сe ослободат од непријателите

Овен Тешко ќе наоѓате рамнотежа во приватните односи. Повлечете се, смирете се и бидете трпеливи и реални. Вашите деловни желби ќе бидат едно, а реалните можности нешто друго. Сепак ако почнете да го работите она што најдобро го знаете, резултатите ќе ве расположат. Бик Ќе направите куса пауза од љубовните очекувања и тоа ќе биде добро. Но, ниту самите

Неделен хороскоп 10.08.2020 до 16.08.2020

Неделен хороскоп 10.08.2020 до 16.08.2020

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Не ве очекуваат поголеми проблеми или промени кога станува збор на деловно поле. ЉУБОВ: Љубовната ситуација може да биде многу комплицирана бидејќи вашиот партнер не умее да се постави на вистинскиот начин кон вас. ЗДРАВЈЕ: Можна е појава на алергиски реакции. Бик (21.04 – 21.05) РАБОТА: Како да се вртите во круг околу

Дневен хороскоп за 10.август 2020 година

Дневен хороскоп за 10.август 2020 година

Лав 23.7-22.8. Љубов Друштвеноста и отвореноста денеска ќе бидат вашите главни квалитети. Оние кои уште се сами , ќе успеат набрзина да остваруваат контакти. Кариера Ќе се мерат вашите заслуги во работата. Истовремено ви доаѓаат прекрасни идеи полни со креативност. Здравје Прошетајте се на свеж воздух. Девица 23.8.-23.9. Љубов фантазијата денеска ќе

Дневен хороскоп 10.08.2020

Дневен хороскоп 10.08.2020

Овен (21.03 – 20.04) Уште еден ден со проблеми на работа. Ако очекувавте овој ден да ви донесе успех, тогаш откажете се од таа идеја. Едноставно, пробајте да го истуркате денот најдобро што можете, а утре е веќе нов ден, со нови исполнувања. Бик (21.04 – 21.05) Вашиот партнер ќе биде задоволен доколку ја оставите вашата тврдоглавост на страна и почнете

Хороскоп за 10 август: Денеска некој ќе сака да ве омаловажи за да се издигне себеси

Хороскоп за 10 август: Денеска некој ќе сака да ве омаловажи за да се издигне себеси

Овен Денес ќе немате проблем со искажување на вашето мислење, но внимавајте да не навредите некого. На работното место ќе немате воопшто слободно време и целиот ден ќе бидете преплавен со обврски. На емотивно поле премногу се фокусирате на неважните работи. Со ова само си го нарушувате мирот во љубовната врска. Бик Треба да го искористите секој можен

Дневен хороскоп: Еве што ве очекува овој понеделник!

Дневен хороскоп: Еве што ве очекува овој понеделник!

ОВЕН Денес ќе бидете доста напнати. Луѓето околу вас ќе бидат доста критични и непријатни. Односите со некој надреден (шеф или родител) ќе бидат строги. Бидете трпеливи и не влегувајте во конфликти. Немојте премногу да се потпирате на интуицијата денес БИК Упорноста денес е вашата најдобра стратегија. Бидете упорни во некоја работа, другите ќе ве поддржуваат

Дневен Хороскоп

Дневен Хороскоп

ОВЕН Можеби ќе направите некоја грешка на деловно поле. Внимавајте брзоплетоста да не ве чини многу. Не ви е лесно да бидете сосема искрени во комуникацијата со партнерот. Проблеми со органите за варење. БИК Задоволни сте со она што го постигнавте досега кога станува збор за работата и сметате дека сте стигнале далеку со обзир на тоа од каде тргнавте