притисни ентер »

Салах го постигна својот 100. гол за Ливерпул
Салах го постигна својот 100. гол за Ливерпул

Салах го постигна својот 100. гол за Ливерпул

Напаѓачот на Ливерпул, Мохамед Салах, постигна гол на натпреварот од 5. коло на Премиер лигата против Евертон. За 28-годишниот Египќанец, тоа е 100-ти гол за клубот во сите натпреварувања. За да го стори ова, на Салах му требаше да одигра 159 натпревари, што е трет резултат на играч на „црвените“. Само Роџер Хант (144) и Џек Паркинсон (153) постигнаа

Клоп: Некој да ми објасни зошто е поништен голот на Хендерсон

Клоп: Некој да ми објасни зошто е поништен голот на Хендерсон

Евертон и Ливерпул во натпревар пол со возбудувања одиграа 2:2. Актуелните шампиони два пати водеа, а Евертон два пати се враќаше во натпреварот. Ливерпул постигнаа гол во 93 минута кој ВАР го поништи. Токму тој момент од 93 минута кога му беше поништен голот на Хендерсон го натера менаџерот на Ливерпул Јирген Клоп пред новинарите да го искаже незадоволството

Клоп: Некој да ми објасни зошто е поништен голот на Хендерсон

Клоп: Некој да ми објасни зошто е поништен голот на Хендерсон

Евертон и Ливерпул во натпревар пол со возбудувања одиграа 2:2. Актуелните шампиони два пати водеа, а Евертон два пати се враќаше во натпреварот. Ливерпул постигнаа гол во 93 минута кој ВАР го поништи. Токму тој момент од 93 минута кога му беше поништен голот на Хендерсон го натера менаџерот на Ливерпул Јирген Клоп пред новинарите да го искаже незадоволството

Клоп: Некој да ми објасни зошто е поништен голот на Хендерсон

Клоп: Некој да ми објасни зошто е поништен голот на Хендерсон

Евертон и Ливерпул во натпревар пол со возбудувања одиграа 2:2. Актуелните шампиони два пати водеа, а Евертон два пати се враќаше во натпреварот. Ливерпул постигнаа гол во 93 минута кој ВАР го поништи. Токму тој момент од 93 минута кога му беше поништен голот на Хендерсон го натера менаџерот на Ливерпул Јирген Клоп пред новинарите да го искаже незадоволството

Клоп за ремито со Евертон: Доминиравме, веројатно најдобриот натпревар на Ливерпул на гости со мене

Клоп за ремито со Евертон: Доминиравме, веројатно најдобриот натпревар на Ливерпул на гости со мене

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп ги сумираше впечатоците по денешниот натпревар од 5. коло во Премиер лигата со Евертон (2:2). – Играта беше одлична, врвна и добра за двата тима. Доминиравме против тим полн со самодоверба и со јасен план. Ова е веројатно најдобриот натпревар на гости откако сум во Ливерпул. Видов навистина добра изведба. Би бил посреќен

Без победникот на дербито на Ливерпул

Без победникот на дербито на Ливерпул

Дербито на 5. коло во англиската Премиер лига одиграно попладнево на „Гудисон парк“ меѓу домаќинот Евертон и градскиот ривал Ливерпул заврши нерешено 2:2. Ливерпул два пати водеше со головите на Садио Мане во 3. и Мохамед Салах во 72. минута. Домаќините одговорија со точни удари на Мајкл Кин (19. минута) и Доминик Калверт-Лун (81). Во 90. минута Евертон

Клоп бесен: Некој да ми објасни зошто е поништен голот на Хендерсон?

Клоп бесен: Некој да ми објасни зошто е поништен голот на Хендерсон?

Ливерпул и Евертон одиграа 2:2 на „Гудисон парк“ во Премиер лигата меѓутоа остана спорен моментот во последните секунди од мечот кога судијата Мајкл Оливер го поништи погодокот на Џордан Хендерсон за 3:2. Тоа беше убав пас до Садио Мане кој го пронајде Хендерсон во срцето на шеснаесетникот, а овој го погоди голот. И додека се радуваа фудбалерите на

Клоп бара објаснување за поништениот гол

Клоп бара објаснување за поништениот гол

Евертон и Ливерпул, во петтото коло, одиграа 2:2 во на „Мерсисајд“ дербито. Актуелниот шампион притив лидерот во Премиер лигата два пати водеше на „Гудисон“ меѓутоа ВАР го „спаси“ Евертон од пораз. Ливерпул по 135 секунди го шокираше противникот. Акцијата на Робертсон по левата страна добро ја испрати Мане кој со силен удар го совлада Пикфорд. Во 10

Клоп за ремито со Евертон: Доминиравме, веројатно најдобриот натпревар на Ливерпул на гости со мене

Клоп за ремито со Евертон: Доминиравме, веројатно најдобриот натпревар на Ливерпул на гости со мене

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп ги сумираше впечатоците по денешниот натпревар од 5. коло во Премиер лигата со Евертон (2:2). – Играта беше одлична, врвна и добра за двата тима. Доминиравме против тим полн со самодоверба и со јасен план. Ова е веројатно најдобриот натпревар на гости откако сум во Ливерпул. Видов навистина добра изведба. Би бил посреќен

Градското дерби без победник

Градското дерби без победник

Евертон и Ливерпул, во петтото коло, одиграа 2:2 во на „Мерсисајд“ дербито. Актуелниот шампион притив лидерот во Премиер лигата два пати водеше на „Гудисон“ меѓутоа ВАР го „спаси“ Евертон од пораз. Ливерпул по 135 секунди го шокираше противникот. Акцијата на Робертсон по левата страна добро ја испрати Мане кој со силен удар го совлада Пикфорд. Во 10