притисни ентер »

Ибрахимовиќ ги прекршил заштитните мерки, вечерал со Абате и уште двајца во ресторан
Ибрахимовиќ ги прекршил заштитните мерки, вечерал со Абате и уште двајца во ресторан

Ибрахимовиќ ги прекршил заштитните мерки, вечерал со Абате и уште двајца во ресторан

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ е фатен како ги крши правилата против коронавирусот. Тој е виден во еден од познатите ресторани во Милано на ручек со неколку луѓе, вклучувајќи го и поранешниот играч на „росонерите“, Игнацио Абате. Во исто време, во Ломбардија има забрана за послужување посетители во кафулиња и ресторани на маси, а храната може

Ибрахимовиќ вечерал во ресторан и ги прекршил мерките

Ибрахимовиќ вечерал во ресторан и ги прекршил мерките

Милан спаѓа во црвената зона и рестораните треба да бидат затворени, но фан страницата во Милано пишува дека Ибрахимовиќ ги прекршил правилата. Тој го поканил поранешниот соиграч Игнацио Абате и отишле да вечераат во ресторан во сопственост на пријателот на Златан, Тано Симонато. Оваа вест ја пренесе и „Ла Газета дело Спорт“, а изворот е фан страницата

Ибрахимовиќ ги прекршил антиковид правила, вечерал со Абате и уште две лица во еден ресторан

Ибрахимовиќ ги прекршил антиковид правила, вечерал со Абате и уште две лица во еден ресторан

Италија– Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ е фатен како ги крши правилата против коронавирусот. Тој е виден во еден од познатите ресторани во Милано на ручек со неколку луѓе, вклучувајќи го и поранешниот играч на „росонерите“, Игнацио Абате. Во исто време, во Ломбардија има забрана за послужување посетители во кафулиња и ресторани на маси, храната

Ибрахимовиќ ги прекршил антиковид правила, вечерал со Абате и уште две лица во еден ресторан

Ибрахимовиќ ги прекршил антиковид правила, вечерал со Абате и уште две лица во еден ресторан

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ е фатен како ги крши правилата против коронавирусот. Тој е виден во еден од познатите ресторани во Милано на ручек со неколку луѓе, вклучувајќи го и поранешниот играч на „росонерите“, Игнацио Абате. Во исто време, во Ломбардија има забрана за послужување посетители во кафулиња и ресторани на маси, храната може

Златан ги прекршил КОВИД правилата, го „отворил“ ресторанот на пријателот

Златан ги прекршил КОВИД правилата, го „отворил“ ресторанот на пријателот

„Ла газета дело спорт“ тврди дека Златан Ибрахимовиќ вчера ги прекршил правилата за КОВИД-19 во Италија и дека го очекува казна. Градот Милано е во „црвената“ зона во Италија, што значи дека сите ресторани се затворени, но Ибрахимовиќ го надминал ова ограничување со тоа што го убедил својот пријател, газдата на ресторанот Тано Симонато да го отвори

Златан ги прекршил КОВИД правилата, го „отворил“ ресторанот на пријателот

Златан ги прекршил КОВИД правилата, го „отворил“ ресторанот на пријателот

„Ла газета дело спорт“ тврди дека Златан Ибрахимовиќ вчера ги прекршил правилата за КОВИД-19 во Италија и дека го очекува казна. Градот Милано е во „црвената“ зона во Италија, што значи дека сите ресторани се затворени, но Ибрахимовиќ го надминал ова ограничување со тоа што го убедил својот пријател, газдата на ресторанот Тано Симонато да го отвори

Златан ги прекршил КОВИД правилата, го „отворил“ ресторанот на пријателот

Златан ги прекршил КОВИД правилата, го „отворил“ ресторанот на пријателот

„Ла газета дело спорт“ тврди дека Златан Ибрахимовиќ вчера ги прекршил правилата за КОВИД-19 во Италија и дека го очекува казна. Градот Милано е во „црвената“ зона во Италија, што значи дека сите ресторани се затворени, но Ибрахимовиќ го надминал ова ограничување со тоа што го убедил својот пријател, газдата на ресторанот Тано Симонато да го отвори

Врие во Италија: Ибрахимовиќ ги прекршил протоколите за ковид-19!

Врие во Италија: Ибрахимовиќ ги прекршил протоколите за ковид-19!

Милано е во црвена зона и рестораните се затворени, но „Фудбал Италија“ пишува дека шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ ги прекршил протоколите и бил на една локција со својот пријател Игнацио Абате. Еден сопственик на ресторан открил за медиумите дека Абате и Ибрахимовиќ биле во неговиот локал каде што останале неколку часа, а потоа си заминале дома

Ибрахимовиќ ги прекрши протоколите за коронавирусот и ги налути Италијанците

Ибрахимовиќ ги прекрши протоколите за коронавирусот и ги налути Италијанците

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ наводно ги прекршил ограничувањата и мерките за коронавирусот. Градот Милано е црвена зона и рестораните во главно се затворени, но наводно Ибра ги прекршил протоколите и вечерал во ресторан заедно со својот пријател и поранешен соиграч Игнасио Абате. Тано Симоната е пријател на Златан кој го отворил ресторанот