притисни ентер »

Познато е колку заработи Ѓоковиќ по триумфот во Торино: Новак е убедливо најдобар во историјата
Познато е колку заработи Ѓоковиќ по триумфот во Торино: Новак е убедливо најдобар во историјата

Познато е колку заработи Ѓоковиќ по триумфот во Торино: Новак е убедливо најдобар во историјата

Новак Ѓоковиќ продолжи да соборува рекорди. Во неделата, тој го победи Јаник Синер со 6:3, 6:3 во финалето на завршниот Мастерс во Торино и ја освои рекордната седма титула на овој настан. Цела серија рекорди собори српскиoт тенисер, а сега важи и за тенисер со најголема вкупна заработка во текот на кариерата. Ѓоковиќ со освоените 4,4 милиони долари

Познато е колку заработи Ѓоковиќ по триумфот во Торино: Новак е убедливо најдобар во историјата

Познато е колку заработи Ѓоковиќ по триумфот во Торино: Новак е убедливо најдобар во историјата

Новак Ѓоковиќ продолжи да соборува рекорди. Во неделата, тој го победи Јаник Синер со 6:3, 6:3 во финалето на завршниот Мастерс во Торино и ја освои рекордната седма титула на овој настан. Цела серија рекорди собори српскиoт тенисер, а сега важи и за тенисер со најголема вкупна заработка во текот на кариерата. Ѓоковиќ со освоените 4,4 милиони долари

Ѓоковиќ во 2024 година ќе атакува на нови рекорди, а тоа го мотивираше Рафа Надал

Ѓоковиќ во 2024 година ќе атакува на нови рекорди, а тоа го мотивираше Рафа Надал

ВИДЕО: Ѓоковиќ во 2024 година ќе атакува на нови рекорди, а тоа го мотивираше Рафа Надал Ф.К. Пред 4 минути фото: EPA-EFE/ETTORE FERRARI Новак Ѓоковиќ по освојувањето на Завршниот АТП мастерс во Торино изјави дека ја имаше една од најдобрите сезони во својата кариера. Но, и на 36 години најдобриот светски тенисер нема намера да застане и за 2024 година

Колку пари има заработено Ѓоковиќ во кариерата и колку им бега на Надал и Федерер?

Колку пари има заработено Ѓоковиќ во кариерата и колку им бега на Надал и Федерер?

По освојувањето на завршениот Мастерс во Торино, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го собори и рекордот на банкарската сметка. Имено, Ѓоковиќ со победата против Јаник Синер инкасираше 4,4 милиони долари и со тоа ја надмина бројката од 180 милиони долари што ја заработи во текот на кариерата. Тој пристигна во Торино со 176,2, а сега има 180,6 милиони долари

Познато е колку заработи Ѓоковиќ по триумфот во Торино: Новак е убедливо најдобар во историјата

Познато е колку заработи Ѓоковиќ по триумфот во Торино: Новак е убедливо најдобар во историјата

Новак Ѓоковиќ продолжи да соборува рекорди. Во неделата, тој го победи Јаник Синер со 6:3, 6:3 во финалето на завршниот Мастерс во Торино и ја освои рекордната седма титула на овој настан. Цела серија рекорди собори српскиoт тенисер, а сега важи и за тенисер со најголема вкупна заработка во текот на кариерата. Ѓоковиќ со освоените 4,4 милиони долари

Познато е колку заработи Ѓоковиќ по триумфот во Торино: Новак е убедливо најдобар во историјата

Познато е колку заработи Ѓоковиќ по триумфот во Торино: Новак е убедливо најдобар во историјата

Новак Ѓоковиќ продолжи да соборува рекорди. Во неделата, тој го победи Јаник Синер со 6:3, 6:3 во финалето на завршниот Мастерс во Торино и ја освои рекордната седма титула на овој настан. Цела серија рекорди собори српскиoт тенисер, а сега важи и за тенисер со најголема вкупна заработка во текот на кариерата. Ѓоковиќ со освоените 4,4 милиони долари

Шампионот шампионски

Шампионот шампионски

Во големото финале на АТП завршниот собир на најдобрите, Новак Ѓоковиќ со 6:3, 6:3 го совлада најдобриот италијански тенисер Јаник Синер и ја освои седмата титула на овој вреден турнир. Во финалето првиот рекет на светот го доби младиот Синер кој беше најголемо изненадување на целиот турнир и кој пред домашната публика еднаш и го совлада Ѓоковиќ во

Ѓоковиќ му се реваншира на Синер и го освои Мастерсот во Торино

Ѓоковиќ му се реваншира на Синер и го освои Мастерсот во Торино

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ победнички ја заврши Мастерс серијата. Во финалето на завршниот турнир во Торино, Ѓоковиќ му се реваншира на Јаник Синер за поразот во групната фаза. Србинот го доби финалниот дуел со 2:0 во сетови. За разлика од првиот меѓусебен дуел, Ѓоковиќ одигра фантастично во првиот сет. Направи Србинот брејк во четвртиот

Ѓоковиќ, едноставно, е незапирлив. Синер беше демолиран

Ѓоковиќ, едноставно, е незапирлив. Синер беше демолиран

Колку е поголем влогот, толку е поголем настапот на Новак Ѓоковиќ. Ова отсекогаш бил еден од клучните столбови на успехот на Ѓоковиќ бидејќи тој ги освои сите значајни титули толку многу пати, а исто така совршено се покажа во текот на уште една триумфална недела во Торино. Пет дена откако Јаник Синер го одигра својот најдобар тенис за да го победи

Ѓоковиќ: Оваа победа е послатка поради нив, за мене е…

Ѓоковиќ: Оваа победа е послатка поради нив, за мене е…

Новак Ѓоковиќ ја доби битката со Јаник Синер и дојде до нов пехар на големата сцена, овојпат на завршниот АТП Мастерс кој се играше во Торино. Србинот имаше проблеми во групната фаза, но откако истата ја мина вчера и денеска покажа зошто е број еден, па откако му одржа лекција на Карлос Алкарас тоа го направи и против домашниот фаворит Синер кого го