притисни ентер »

Ковид-19 го одложи мечот Пик Сегед-ПСЖ
Ковид-19 го одложи мечот Пик Сегед-ПСЖ

Ковид-19 го одложи мечот Пик Сегед-ПСЖ

Натпреварот помеѓу Пик Сегед и ПСЖ во Лигата на шампионите е одложен поради позитивен тест на коронавирусот во унгарскиот тим. Европската ракометна федерација (ЕХФ) потврди дека еден играч на Пик Сегед има коронавируси и дека поради тоа целиот тим е во изолација. ЕХФ поради новонастаната ситуација го одложи утрешниот натпревар. Пик Сегед и ПСЖ се натпреварувата

Одложен мечот ПИК Сегед – ПСЖ

Одложен мечот ПИК Сегед – ПСЖ

Натпреварот од првото коло во ракометната Лига на шампиони меѓу тимовите на ПСЖ и ПИК Сегед е одложен зараси коронавирус во унгарскиот тим, соопшија челниците на Европската ракометна федерација. ЕХФ го одложи натпреварот кој требаше да се одиграутре, откао еден играч на ПИК Сегед бил позитивен на коронавирус. Затоа унгаскиот тим мора во карантин според

Коронавирусот влезе во ПИК Сегед, ЕХФ го одложи дербито со ПСЖ

Коронавирусот влезе во ПИК Сегед, ЕХФ го одложи дербито со ПСЖ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) одлучи да го одложи дуелот меѓу ПИК Сегед и Пари Сен Жермен од првата рунда на Лигата на шампионите. Причината за тоа е што коронавирусот се појави, влезе во таборот на ПИК Сегед, еден член е позитивен на КОВИД-19, па сега сите останати мора одреден период да минат во карантин согласно препораките на властите во

Уште не почнала сезоната во ЛШ, одложено дербито од првото коло

Уште не почнала сезоната во ЛШ, одложено дербито од првото коло

Опасниот вирусот не престанува да прави проблеми Дуелот меѓу ПИК Сегед и ПСЖ кој требаше да биде дерби од првото коло во ракометната Лига на шампиони е одложен, пренесуваат медиумите во Унгарија. Причина за одложувањето е фактот дека целиот тим на ПИК Сегед треба да замине во карантин, откако во нивните редови се покажа дека има заразени од Коронавирусот

Одложен мечот помеѓу Пик Сегед и ПСЖ

Одложен мечот помеѓу Пик Сегед и ПСЖ

Ракометната Лига на шампиони требаше да стартува со мечот Пик Сегед и ПСЖ но поради позитивни случаји во таборот на Унгарскиот состав ЕХФ немаше друга опција освен да го одложи мечот. Истиот нема да биде регистиран со службена победа на Французите, како што тоа се случи со некои мечеви од Лигата на Европа туку, трите инволвирани страни ќе најдат нов

Одложен мечот помеѓу Пик Сегед и ПСЖ

Одложен мечот помеѓу Пик Сегед и ПСЖ

Ракометната Лига на шампиони требаше да стартува со мечот Пик Сегед и ПСЖ но поради позитивни случаји во таборот на Унгарскиот состав ЕХФ немаше друга опција освен да го одложи мечот. Истиот нема да биде регистиран со службена победа на Французите, како што тоа се случи со некои мечеви од Лигата на Европа туку, трите инволвирани страни ќе најдат нов

Мечот од ЛШ меѓу ПИК Сегед и ПСЖ е одложен поради коронавирус

Мечот од ЛШ меѓу ПИК Сегед и ПСЖ е одложен поради коронавирус

Новата сезона од ракометната Лига на шампиони нема да започне без проблеми, поради коронавирус е одложен мечот од групата во која се наоѓа и Вардар, дуелот меѓу ПИК Сегед и ПСЖ. Новата сезона од ракометната Лига на шампиони нема да започне без проблеми, поради коронавирус е одложен мечот од групата во која се наоѓа и Вардар, дуелот меѓу ПИК Сегед и

ЕХФ го одложи мечот Пик Сегед – ПСЖ

ЕХФ го одложи мечот Пик Сегед – ПСЖ

Пресметката меѓу Пик Сегед и ПСЖ што требаше да биде дерби дуел на отворањето на новата сезона од Лигата на Шампионите е одложена, одлучи ЕХФ по појавувањето на коронавирус во редовите на унгарскиот вицешампион. Ракометарите на Пик Сегед од вчера се во самоизолација откако најмалку еден член на клубот бил позитивен на Covid-19, а во текот на денешниот

Цел тим на ПИК Сегед во изолација, натпреварот со ПСЖ во Лигата на шампионите одложен

Цел тим на ПИК Сегед во изолација, натпреварот со ПСЖ во Лигата на шампионите одложен

ЕХФ го одложи натпреварот во Лигата на шампионите меѓу ПИК Сегед и ПСЖ што требаше да се одигра во четврток. Целиот тим на ПИК Сегед оди во карантин и изолација поради позитивни случаи на коронавирус во унгарскиот вицепрвак. Натпреварот ПСЖ нема да го добие со службен резултат, средбата ќе се одигра во друг термин. The EHF Champions League match between

Проблеми за ЕХФ пред стартот на ЛШ: Одложен е дуелот помеѓу Пик Сегед и ПСЖ

Проблеми за ЕХФ пред стартот на ЛШ: Одложен е дуелот помеѓу Пик Сегед и ПСЖ

Новата сезона во ракометната Лига на шампиони започнува утре, но ЕХФ мораше да одложи еден натпревар уште на стартот поради коронавирусот. Откако Пик Сегед вчера објави дека целиот тим заминува во карантин поради позитивен случај на Ковид-19, ЕХФ го одложи дуелот на унгарскиот тим со ПСЖ во рамки на 1.копо од Групата А во ЛШ. Французите требаше да