притисни ентер »

Низ што сѐ поминал Хоакин Феникс за улогата во „Joker“?
Низ што сѐ поминал Хоакин Феникс за улогата во „Joker“?

Низ што сѐ поминал Хоакин Феникс за улогата во „Joker“?

 Кога Хоакин беше прогласен за добитник на Оскарот за најдобар актер, за момент изгледаше како сам тој да е изненаден. Факт е дека актерот си поставил вистински физички, ментални и емоционални предизвици, само за да ни ја донесе најдобрата изведба за 2019-та. Знаевте ли дека актерот се чувствувал навистина изолирано за време на снимањето? Наводно,

Oскар и бургери пред сендвичара: За оваа слика на славниот пар зборува цел свет

Oскар и бургери пред сендвичара: За оваа слика на славниот пар зборува цел свет

Во неделата навечер актерот Хоакин Феникс освои Оскар за главна машка улога во филмот „Џокер“, но за фотографијата забележана по неговата победа и официјалната церемонија, едноставно се зборува поовеќе отколку за престижната награда. Феникс и неговата вереница, актерката Руни Мара , се фотографирани како во своите модни креации со кои се појавија на

Oскар и бургери пред сендвичара: За оваа слика на славниот пар зборува цел свет

Oскар и бургери пред сендвичара: За оваа слика на славниот пар зборува цел свет

Во неделата навечер актерот Хоакин Феникс освои Оскар за главна машка улога во филмот „Џокер“, но за фотографијата забележана по неговата победа и официјалната церемонија, едноставно се зборува поовеќе отколку за престижната награда. Феникс и неговата вереница, актерката Руни Мара , се фотографирани како во своите модни креации со кои се појавија на

Откако освои Оскар, девојка му облече старки, па се нафрлија на бургерите

Откако освои Оскар, девојка му облече старки, па се нафрлија на бургерите

Глумецот Хоакин Феникс во неделата освои Оскар за главна машка улога за филмот “Џокер”, но за фотографијата која била направена по неговата победа и официјалната церемонија зборува целиот свет. Имено, Феникс и неговата вереничка, актерката Руни Мара, биле фотографирани како седат на скали и јадат вегански бургери. Убавата актерка ги заменила високите

Статуетка Оскар, старки и бургери: За оваа фотографија на славниот пар зборува целиот свет

Статуетка Оскар, старки и бургери: За оваа фотографија на славниот пар зборува целиот свет

Актерот Хоакин Феникс во неделата освои Оскар за главна машка улога за филмот “Joker”, но за фотографијата која била направена по неговата победа и официјалната церемонија зборува целиот свет. Феникс и неговата вереничка, актерката Руни Мара, биле фотографирани како седат на скали и јадат бургери. Убавата актерка ги заменила високите потпетици со старки,

Помалку познати факти за врската на Хоакин Феникс и Руни Мара

Помалку познати факти за врската на Хоакин Феникс и Руни Мара

 Иако Хоакин Феникс и Руни Мара се едни од најценетите актери во Холивуд, тие се можеби најприватниот славен пар. Првпат се запознаа во 2013-та, за време на снимањето на филмот „Her“. Но, љубовта се родила дури во 2017-та, после соработката на филмот „Mary Magdalene“. Во едно интервју, Хоакин изјави дека бил сигурен дека Руни го мразела додеа работеле

Поинакви од другите: Хоакин и Руни садат овошје, одат на педикир и се кријат

Поинакви од другите: Хоакин и Руни садат овошје, одат на педикир и се кријат

По снимањето на филмот, двојката се разделила, но тие повторно се споиле на сетот на „Мери Магдалена“. За време на снимањето се вљубиле и ја започнале врската. Новопечениот оскаровец Хоакин Феникс (45) и неговата свршеница, актерката Руни Мара (34), се запознале во 2013 година на снимањето на филмот „Her“, а актерот признал дека тогаш имал чувство

Фотографијата што ги освои сите: Оскаровецот и актерката јадат веге-бургери на скали и се гледаат среќно и заљубено

Фотографијата што ги освои сите: Оскаровецот и актерката јадат веге-бургери на скали и се гледаат среќно и заљубено

Хоакин Феникс (45) и неговата свршеница Руни Мара (34) дефинитивно се една од најневообичаените холивудски двојки. Популарните актери го избегнуваат типичниот холивудски начин на живеење, не одат на забави што ги приредуваат славните личности, ниту во отмени ресторани. Јадат исклучиво зеленчук и овошје од својата градина, заедно одат на педикир и често

Бургери и оскар: Едноставноста на Хоакин Феникс и Руни Мара ги собра симпатиите

Бургери и оскар: Едноставноста на Хоакин Феникс и Руни Мара ги собра симпатиите

Симболизирајќи ја едноставноста дури и на еден оскаровец, фотографијата што беше направена непосредно по Оскарите, на која Хоакин Феникс и неговата свршеница, актерката Руни Мара, јадат сендвичи, а тука некаде е присутна и златната статуетка за најдобар актер, инстантно го обиколи светот и ги собра симпатиите на публиката. Фотографијата во црно-бела

Бургери и оскар: Едноставноста на Хоакин Феникс и Руни Мара ги собра симпатиите

Бургери и оскар: Едноставноста на Хоакин Феникс и Руни Мара ги собра симпатиите

Симболизирајќи ја едноставноста дури и на еден оскаровец, фотографијата што беше направена непосредно по Оскарите, на која Хоакин Феникс и неговата свршеница, актерката Руни Мара јадат сендвичи, а тука некаде е присутна и златната статуетка за Најдобар актер, инстантно го обиколи светот и ги собра симпатиите на публиката. Фотографијата во црно-бела