притисни ентер »

„Минималец“ на Монако против Монпелје
„Минималец“ на Монако против Монпелје

„Минималец“ на Монако против Монпелје

Во првиот меч од 25-то коло на француското фудбалско првенство, Монако како домаќин со 1:0 го совлада Монпелје. Погодокот кој на клубот од Кнежевството му донесе нови три бода го постигна Ислам Слимани во 52 минтуа. Сега Монако го прескокна Монпелје на табалета, и е петти со 38 бодови еден повеќе од шестиот Монпелје. На врвото е ПСЖ со 61 бод, 12 повеќе