притисни ентер »

Mustang почна да вози на струја во Европа
Mustang почна да вози на струја во Европа

Mustang почна да вози на струја во Европа

Ford го лансираше својот нов и целосно електричен Mustang Mach-E во Европа со започнувањето на иницијативата „Go Electric“, чија цел е да ги запознае локалните потрошувачи со претстојната трансформација на марката и нејзината електрификација. Во Ford велат дека до крајот на следната година, потрошувачите во Европа ќе можат да избираат помеѓу 18 понуди

Електричниот Ford Mustang Mach-E е подготвен за Европа!

Електричниот Ford Mustang Mach-E е подготвен за Европа!

Европската изведба на Mustang Mach-E добива ревидирана суспензија, како и рекалибрирано управување и погон на сите четири тркала – сите прилагодени за вкусовите на европските возачи. Според најавите, доколку го конфигурирате вашиот Mustang Mach-E со погон само на задните тркала, како и поголемата батерија, можете да очекувате автономија „на струја“

Mustang Mach-E првин во Европа, со поинаков изглед и спецификации одошто во САД

Mustang Mach-E првин во Европа, со поинаков изглед и спецификации одошто во САД

Веќе пишуваме дека Ford  својот Mustang Mach-E најнапред ќе го продава на Стариот континет, а потоа во Америка, а вчера, во Лондон имаше деби  пред европската јавност… Во Ford  се приклучија на останатите производителите кои ќе го прескокнат годинешниот Саем за автомобили во Женева , па затоа Америанците својот прв електричен автомобил, Mustang Mach

Електричниот Мустанг пристигна во Европа

Електричниот Мустанг пристигна во Европа

Европската верзија на Електричниот Мустанг „Mach-E “ е претставена во Лондон во рамките на манифестацијата Форд „Go Electric“. Како што велат од Форд , европскиот „Mach-E “ ќе биде прилагоден за потребите на европските возачи и патишта. Во верзијата со продолжен радиус на движење, автономијата на електричниот Мустанг изнесува и до 600 километри, мерено

Како изгледа електричниот Mustang за Европа / ФОТО

Како изгледа електричниот Mustang за Европа / ФОТО

Европската верзија на електричниот Mustang Mach-E, е претставена во Лондон, како дел од настанот на Ford под името „Go Electric“. Како што велат во Ford, европскиот Mach-E има специјално прилагодена суспензија, управувачки ESC систем и погон на сите тркала (во верзијата која го има), со цел да им одговара на клиентите на Стариот континент кои имаат

ЕЛЕКТРИЛНИОТ МУСТАНГ ПРИСТИГНА ВО ЕВРОПА: Ќе има автономија од 600 километри со полна батерија

ЕЛЕКТРИЛНИОТ МУСТАНГ ПРИСТИГНА ВО ЕВРОПА: Ќе има автономија од 600 километри со полна батерија

Првиот електричен кросовер со знакот на Мустанг ќе има автономија од 600 километри со полна батерија. Европската верзија на Електричниот Мустанг „Mach-E“ е претставена во Лондон во рамките на манифестацијата Форд „Go Electric“. Како што велат од Форд , европскиот „Mach-E “ ќе биде прилагоден за потребите на европските возачи и патишта. Во верзијата

Mustang Mach-E со поинаков изглед и спецификации доаѓа во Европа

Mustang Mach-E со поинаков изглед и спецификации доаѓа во Европа

Ford својот Mustang Mach-E пред европската јавност премиерно го претстави вчера во Лондон, а првите испораки се очекуваат кон крајот на годината Откако во Ford одлучија да им се приклучат на останатите производителите кои ќе го прескокнат годинешниот Саем за автомобили во Женева, во американскиот автомобилски гигант донесоа решија својот прв електричен

Mustang Mach-E со поинаков изглед и спецификации доаѓа во Европа

Mustang Mach-E со поинаков изглед и спецификации доаѓа во Европа

Ford својот Mustang Mach-E пред европската јавност премиерно го претстави вчера во Лондон, а првите испораки се очекуваат кон крајот на годината Откако во Ford одлучија да им се приклучат на останатите производителите кои ќе го прескокнат годинешниот Саем за автомобили во Женева, во американскиот автомобилски гигант донесоа решија својот прв електричен

Mustang Mach-E со поинаков изглед и спецификации доаѓа во Европа

Mustang Mach-E со поинаков изглед и спецификации доаѓа во Европа

Ford својот Mustang Mach-E пред европската јавност премиерно го претстави вчера во Лондон, а првите испораки се очекуваат кон крајот на годината Откако во Ford одлучија да им се приклучат на останатите производителите кои ќе го прескокнат годинешниот Саем за автомобили во Женева, во американскиот автомобилски гигант донесоа решија својот прв електричен

Mustang Mach-E пристигна во Европа, Ford ќе ја приближува електрификацијата до купувачите

Mustang Mach-E пристигна во Европа, Ford ќе ја приближува електрификацијата до купувачите

Ford повторно го користи препознатливото име „Go Electric“ за оваа турнеја, а во неа покрај запознавањето со Mach-E, посетителите ќе имаат можност реално и виртуелно да се запознаат со многу факти и информации поврзани со електричните автомобили, со што се очекува зголемување на довербата во автомобилите кои допрва треба да го достигнат својот зенит