притисни ентер »

Ѓоковиќ се приближува до магичната бројката 400 недели на чело на АТП
Ѓоковиќ се приближува до магичната бројката 400 недели на чело на АТП

Ѓоковиќ се приближува до магичната бројката 400 недели на чело на АТП

Тениската недала која што е зад нас беше закажана за обврските во Дејвис купот, па врвот на најновата АТП листа изгледа идентично како оној од пред една недела, што значи дека Новак Ѓоковиќ и понатаму е најдоброрангираниот тенисер на планетата. Ноле, кој беше дел од српската репрезентација на турнирот во Шпанија, овој понеделник ја започнува 391-та

Aлкараз ќе почека: Еве до кога Ѓоковиќ сигурно е прв тенисер во светот

Aлкараз ќе почека: Еве до кога Ѓоковиќ сигурно е прв тенисер во светот

Време е за дерби викенд: Интер - Милан, во битка за Милано! ↓↓↓ Изминатата недела во светот на тенисот се играа само натпревари од Дејвис Купот, па затоа нема промени на денешната АТП листа, а Новак Ѓоковиќ ја започнува 391. недела како најдобар тенисер во светот. Ѓоковиќ има 11.795 бодови и убедлива предност од 3.260 бодови повеќе од Карлос Алкараз

Ѓоковиќ најмалку до ноември ќе биде на врвот на АТП листата

Ѓоковиќ најмалку до ноември ќе биде на врвот на АТП листата

Ѓоковиќ најмалку до ноември ќе биде на врвот на АТП листата С.Д Пред 27 секунди Фото: ATP Tour/Twitter Изминатата недела во светот на тенисот се играа само натпревари од Дејвис Купот, па затоа нема промени на денешната АТП листа, а Новак Ѓоковиќ ја започнува 391. недела како најдобар тенисер во светот. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber

Ѓоковиќ си „купи“ мир на врвот од АТП-листата најмалку до – ноември!

Ѓоковиќ си „купи“ мир на врвот од АТП-листата најмалку до – ноември!

Неделава во тенискиот свет се играа само натпреварите од Дејвис купот, поради што нема промени на денешното издание на АТП-листата, на која Новак Ѓоковиќ ја почнува рекордната 391. недела како најдобар тенисер во светот. Србинот сега има 11.795 бодови и има убедлива предност пред второпласираниот Карлос Алкараз, односно има 3.260 бодови повеќе од младиот

Еве како Ѓоковиќ може да остане прв на АТП листата до крајот на сезоната

Еве како Ѓоковиќ може да остане прв на АТП листата до крајот на сезоната

Еве како Ѓоковиќ може да остане прв на АТП листата до крајот на сезоната Ф.К. Пред 58 секунди фото: EPA-EFE/BRIAN HIRSCHFELD По освојувањето на „ УС Опен “, Новак Ѓоковиќ повторно е прв на АТП листата со 3,260 бодови повеќе од второпласираниот Карлос Алкараз . Српскиот тенисер би можел да ја заврши годината на тронот, иако тоа не му е приоритет, како