притисни ентер »

Сите жени кои ги изневеруваат мажите прават една иста работа во креветот: Откриле што, а по тоа и ќе ги фатите!
Сите жени кои ги изневеруваат мажите прават една иста работа во креветот: Откриле што, а по тоа и ќе ги фатите!

Сите жени кои ги изневеруваат мажите прават една иста работа во креветот: Откриле што, а по тоа и ќе ги фатите!

Сите жени кои ги изневеруваат мажите прават една иста работа во креветот: Откриле што, а по тоа и ќе ги фатите! На женската желба за изневерување влијае долготрајното и специфично однесување во сексот, открива новата студија објавена во Archives of Sexual Behaviour. Ако жената долго и непрестанато глуми оргазам, својата среќа во сексот може да ја побара

Необични факти за сексот: Каква е врската меѓу Бред Пит и женскиот оргазам?

Необични факти за сексот: Каква е врската меѓу Бред Пит и женскиот оргазам?

Кога станува збор за задоволството во кревет, припадничките на понежниот пол се во предност. Просечниот машки оргазам трае околу шест секунди, додека женската кулминација тројно повеќе. А, возможна ли е без никаков физички контакт? Ова се необичните факти за сексот кои можеби не сте ги знаеле: Жените може да доживеат оргазам и во сон. „Одредени жени

Водич за добар секс

Водич за добар секс

Добриот секс не паѓа од небо и не може да се доживее без напор. Се што работиме, мислиме, јадеме, се одразува на влијанието на сексот како на добар, така и на лош начин. Дознајте ги следните 5 најдобри и најлоши совети кои може да ви користат во вашиот сексуален живот. Добра петорка 1. Се што ве потсетува на окситоцин ( Хормон на среќа ) е добро. Затоа,

Каков тип на мажи пружа најдобри оргазми

Каков тип на мажи пружа најдобри оргазми

Најновото истражување за сексуалноста открива дека оргазмот кај жените нема никаква врска со нивната анатомија, ниту со анатомијата на мажите, како ни со нивните сексуални способности во креветот. Интензитетот на уживање кое жената го доживува за време на водењето љубов има врска со типот на маж кој го одбрала. Ова се карактеристиките на мажот кој