притисни ентер »

Мали промени во распоредот, Струшкиот турнир има нови саатници

Мали промени во распоредот, Струшкиот турнир има нови саатници

Овогодинешното 48-то издание на Струшкиот ракометен турнир целосно ќе биде во знакот на македонските екипи, а во распоредот кој беше формиран пред извесен период направени се мали промени. Ќе има промена во саатницата на вторите натпревари во денот кои се поместени за петнаесетина минути. Исто така, ќе има промена и на завршниот ден во мечевите за