притисни ентер »

Орев - карамел огледало торта
Орев - карамел огледало торта

Орев - карамел огледало торта

Чекор 1 Изматете ги белките со прстофат сол и со постепено додавање на шеќерот во цврст снег. Внимателно рачно измешајте ги мелените ореви и брашното. Смесата ставете ја во обложен со пек-хартија калап на откопчување бр 24 (23) и печете во загреана рерна на 160С околу 25 минуити. Одлепете ја хартијата од кората и вратете ја повторно во калапот. Чекор

Чоколаден чизкејк (без печење)

Чоколаден чизкејк (без печење)

Подлога - путерот се топи и се додава во мелените бисквити. Се меша. На дното од округла модла чиј страничен дел се вади, ставаме хартија за печење. Ги ставаме бисквитите, со рака притискаме за да се стегне смесата. Оставаме во фрижидер да се стегне додека го правиме чоколадниот фил. Чоколаден фил - Маскарпонето во длабок сад го биеме со миксер

Брза Торта со бисквити и слатка павлака (без печење)

Брза Торта со бисквити и слатка павлака (без печење)

Побрза и полесна торта за правење верувам дека нема....без печење и спремање на филови, а сепак превкусна за јадење. Најпрво ја матиме слатката павлака, потоа во млакото млеко во кое додаваме чоколадото во прав, ги брцнуваме бисквитите една по една, ги редиме во некој дискус исправени една до друга, премачкани со слатката павлака и ги залепуваме една

Интерконтинентал торта со бело чоколадо

Интерконтинентал торта со бело чоколадо

Една роденденска торта и од мене. Среќен роденден Делимано. Нека ви се множат години со успех. Подгответе го пандишпанот. Бечките убаво изматете ги со шеќерот, нека се добие убав снег. Додадете ги мелените печени лешници и лажицата брашно која е помешана со прстофат пециво и какао. Мешајте со шпатула. Префрлете во обложен калап. Печените пандишпани

Овој колач е готов за 5 минути, не ви е потребна ниту вага…

Овој колач е готов за 5 минути, не ви е потребна ниту вага…

Запишан е како “Црнец” и откога еднаш ќе го правите, често ќе биде на вашата трпеза. Овој колач е готов за 5 минути, не ви е потребна ниту вага… со малку чоколадо, многу какао и шарени трошки – ќе стане прекрасен и декоративен колач, а не само вкусен, црн колач! Потребни состојки: 1 чаша (од 200 мл) кисела павлака 1 чаша шеќер 3 јајца ½ чаша масло

Торта за гурмани

Торта за гурмани

Оваа торта ја направив по повод роденденот на мојот татко. Торта која едноставно се топи во уста, торта за вистински гурмани. Јас секогаш практкувам прво да го приготвам филот, а потоа тестото. За првиот фи во 500 мл млеко го ставаме шеќерот и ставаме да почне да врие. Во преостанатот млеко го додаваме пудингот и убаво да се измеша, се вари густ фил

Фереро рошер торта (без печење)

Фереро рошер торта (без печење)

Тортава се погоди за славење на двоен љубилеј, 10 години Делимано, ама и 10 годишнина од мојот брак со сопругот, која баш овој месец ја славиме. Кога се мислев што торта да направам, веднаш опција беше да е чоколадна и ајде реков некоја комбинација ќе направам. А исто се погоди да го искористам за прв пат и Џои сецкото кој го добив на подарок од Мои

Чоколадна торта со вишни, банани и ореви

Чоколадна торта со вишни, банани и ореви

Мојата омилена торта. Подготовка Во длабок сад изматете ги белките во цврст снег, па постепено додадете го и шеќерот. Матете додека да се стопи шеќерот. А, потоа додадете ги и останатите состојки и изматете за да добиете еднолична смеса. Смесата ставете ја во нелеплива тава за печење или тава обложена со хартија за печење и печите во загреана рерна

Чоколаден чизкејк (со три вида чоколадо)

Чоколаден чизкејк (со три вида чоколадо)

За сите корисници и љубители на Делимано производите еве уште еден рецепт за торта со која ќе го прославиме овој прекрасен 10 годишен јубилеј што Делимано го прославува! Воедно поздрав до тимот на Мои рецепти со кој се дружиме овде години наназад и кој ни го олеснува готвењето на нас кои сме љубители на домашно подготвени рецепти! Ова е чизкејкот подготвен