притисни ентер »

Жешка русокоса е „пресекси за ТикТок“ – погледнете зошто ѝ ги бришат снимките
Жешка русокоса е „пресекси за ТикТок“ – погледнете зошто ѝ ги бришат снимките

Жешка русокоса е „пресекси за ТикТок“ – погледнете зошто ѝ ги бришат снимките

Бујната манекенка Нејлин Ешли (31) од Мајами го обвини ТикТок за дискриминација поради нејзиното тело зашто ги брише снимките кои биле „премногу секси“. Нејлин тврди дека платформата најпозната по снимки од корисници како играат и изведуваат разни скечеви ги тргнала нејзините слики, иако исти такви снимки на други жени се дозволени. View this post

Ја бришат од социјалните мрежи зашто била ,,премногу секси”

Ја бришат од социјалните мрежи зашто била ,,премногу секси”

Нејлин тврди дека платформата е најпозната по снимките на корисници кои танцуваат и изведуваат разни скечови и ги отстраниле снимките, иако истите снимки на други жени се уште се достапни. „Тажна сум за тоа“,објави русокосата, која ја следат два милиони луѓе на Инстаграм. Таа додаде дека бришењето на видеото и било особено болно затоа што во последните

Бујна русокоса е „пресекси за ТикТок“, еве зошто и ги бришат жешките снимки

Бујна русокоса е „пресекси за ТикТок“, еве зошто и ги бришат жешките снимки

Бујната манекенка Нејлин Ешли (31) од Мајами го обвини ТикТок дека „ја дискриминирале поради нејзиното тело“ затоа што и ги отстраниле снимките кои биле „премногу секси“. View this post on Instagram Is your name honey mustard? Cuz I’m trynaaaa diveeee innnn 😂 swipe for the video, no cappin around here, just a chicken nugget roasting in the sun 🤸‍♀️

Бујна русокоса е „пресекси за ТикТок“, еве зошто и ги бришат жешките снимки

Бујна русокоса е „пресекси за ТикТок“, еве зошто и ги бришат жешките снимки

Бујната манекенка Нејлин Ешли (31) од Мајами го обвини ТикТок дека „ја дискриминирале поради нејзиното тело“ затоа што и ги отстраниле снимките кои биле „премногу секси“. View this post on Instagram Is your name honey mustard? Cuz I’m trynaaaa diveeee innnn 😂 swipe for the video, no cappin around here, just a chicken nugget roasting in the sun 🤸‍♀️

Ретро фризурата од 1960-те повторно е во мода: Се прави за миг, а еве како ја носат Ким Кардашијан и Џеј Ло!

Ретро фризурата од 1960-те повторно е во мода: Се прави за миг, а еве како ја носат Ким Кардашијан и Џеј Ло!

Славните убавици не можеле да ѝ одолеат, а кога ќе видите колку едноставно се прави, и вие ќе ја засакате. Не е тајна дека боб е кралицата на сите фризури, но кога станува збор за стилизирање на косата, изминативемесеци се провлече една заборавена фризура која никој не ја очекуваше. Натапираната коса со нанадвор навиткани врвови одеднаш го преплави

Силување, тумор, корона... Сите актерки од серијата „Волшебнички“ поминуваат низ драма, но една ужива во животот

Силување, тумор, корона... Сите актерки од серијата „Волшебнички“ поминуваат низ драма, но една ужива во животот

Нив ги засакавме преку култната серија, а еве како изгледаат и што прават денес. Тие ни беа омилените волшебнички од серијата. Речиси една деценија ги гледавме на малите екрани, но што се случува денес во нивните животи? Некои од нив поминуваат низ тешки периоди во животот, но успешно се борат со истите. Актерката Роуз Мекгован (Пејџ) во своите мемоари

Коса во боја на праска: Тренд што ќе ги натера жените да се одлучат за промена

Коса во боја на праска: Тренд што ќе ги натера жените да се одлучат за промена

Новиот есенски тренд за бојадисување на косата носи освежување и летни вибрации што ќе сакате да ги носите со себе во текот на целата година. Станува збор за бојата на праска, која им се „спротивставува“ на потемните нијанси што обично се повеќе популарни во текот на ладните денови. View this post on Instagram A post shared by BLEACH (@bleachlondon)

Ѝ велат дека има лице на божица, а тело на маж: Започнала да вежба на 20 години, а поради изгледот постојано е на мета на критики

Ѝ велат дека има лице на божица, а тело на маж: Започнала да вежба на 20 години, а поради изгледот постојано е на мета на критики

40-годишната бодибилдерка Даниела Зукарини од Рим отсекогаш водела активен животен стил и поради истиот има завидна фигура. Поттикната од својот поранешен партнер, Италијанката започнала редовно да трча уште во своите 20-ти години. View this post on Instagram A post shared by Daniela Zuccarini (@danielazuccarini) on Oct 14, 2020 at 11:01am PDT Благодарение