притисни ентер »

Менхенгладбах со пресврт до победа против шампионот Баерн
Менхенгладбах со пресврт до победа против шампионот Баерн

Менхенгладбах со пресврт до победа против шампионот Баерн

Борусија Менхенгладбах оствари неверојатен доцен пресврт во победата од 2:1 над Баерн Минхен во 14-тото коло од Бундеслигата што се играше на „Борусија парк“. Момчињата на Марко Розе беа тотално надиграни во првото полувреме и имаа доволно среќа да се повлечат на пауза без примен гол. За тоа голема заслуга имаше и голманот Јан Зомер, кој направи неколку

Менхенгладбах со пресврт до победа против шампионот Баерн

Менхенгладбах со пресврт до победа против шампионот Баерн

Борусија Менхенгладбах оствари неверојатен доцен пресврт во победата од 2:1 над Баерн Минхен во 14-тото коло од Бундеслигата што се играше на „Борусија парк“. Момчињата на Марко Розе беа тотално надиграни во првото полувреме и имаа доволно среќа да се повлечат на пауза без примен гол. За тоа голема заслуга имаше и голманот Јан Зомер, кој направи неколку

Нов пораз за Баерн, Борусија и Лајпциг се распукаа

Нов пораз за Баерн, Борусија и Лајпциг се распукаа

Минхенски Баерн по минатонеделниот домашен пораз од Баер, денеска е поразен и на гостувањето во Менхенгладбах, од екипата на Борусија со 2-1. По 0-0 по првото полувреме, Баварците уште на почетокот на вториот дел дојдоа до предност. Стрелец за 0-1 беше хрватскиот интернационалец, Иван Перишиќ. Сепак, домаќините кои се и лидери на табелата во Бундеслигата

Борусија (М) го “патосираше“ Баерн

Борусија (М) го “патосираше“ Баерн

Борусија Менхенгладбах игра одлична сезона досега, а доказ за тоа е и победата над Баерн Минхен со 2:1 во рамките на 14. коло од Бундеслигата. Баварците имаа три шанси во воведните минути кои не ги искористија, а веќе во 19. минута останаа без Толисо кој мораше да го напушти теренот поради повреда и на негово место во игра влезе Иван Перишиќ. аерн

Нов пораз за Баерн, Борусија и Лајпциг се распукаа

Нов пораз за Баерн, Борусија и Лајпциг се распукаа

Минхенски Баерн по минатонеделниот домашен пораз од Баер, денеска е поразен и на гостувањето во Менхенгладбах, од екипата на Борусија со 2-1. По 0-0 по првото полувреме, Баварците уште на почетокот на вториот дел дојдоа до предност. Стрелец за 0-1 беше хрватскиот интернационалец, Иван Перишиќ. Сепак, домаќините кои се и лидери на табелата во Бундеслигата

Менхенгладбах со пресврт до победа против шампионот Баерн

Менхенгладбах со пресврт до победа против шампионот Баерн

Борусија Менхенгладбах оствари неверојатен доцен пресврт во победата од 2:1 над Баерн Минхен во 14-тото коло од Бундеслигата што се играше на „Борусија парк“. Момчињата на Марко Розе беа тотално надиграни во првото полувреме и имаа доволно среќа да се повлечат на пауза без примен гол. За тоа голема заслуга имаше и голманот Јан Зомер, кој направи неколку

Менхенгладбах триумфира над „баварците“

Менхенгладбах триумфира над „баварците“

Борусија Менхенгладбах оствари неверојатен доцен пресврт во победата од 2:1 над Баерн Минхен во 14-тото коло од Бундеслигата што се играше на „Борусија парк“. Момчињата на Марко Розе беа тотално надиграни во првото полувреме и имаа доволно среќа да се повлечат на пауза без примен гол. За тоа голема заслуга имаше и голманот Јан Зомер, кој направи неколку

Голманот на Менхенгладбах направи чудо, технологијата спречи да видиме фантомски гол за Баерн

Голманот на Менхенгладбах направи чудо, технологијата спречи да видиме фантомски гол за Баерн

Баерн Минхен не искористи голем број шанси на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах, а за тоа беше сурово казнет во судиското надополнување, во кое Мартинез направи пенал, кој пак во гол го претвори Бенсебаини. Напаѓачот на Борусија ги шокираше Баварците со погодокот за 2:1, а со оглед на ова што е втор пораз во низа за шампионот, Баерн сега заостанува

Менхенгладбах со пресврт до победа против Баерн

Менхенгладбах со пресврт до победа против Баерн

Борусија Менхенгладбах оствари неверојатен доцен пресврт во победата од 2:1 над Баерн Минхен во 14-тото коло од Бундеслигата што се играше на „Борусија парк”. Момчињата на Марко Розе беа тотално надиграни во првото полувреме и имаа доволно среќа да се повлечат на пауза без примен гол. За тоа голема заслуга имаше и голманот Јан Зомер, кој направи неколку

Голманот на Менхенгладбах направи чудо на гол линијата, технологијата спречи да видиме фантомски гол за Баерн

Голманот на Менхенгладбах направи чудо на гол линијата, технологијата спречи да видиме фантомски гол за Баерн

Баерн Минхен не искористи голем број шанси на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах, а за тоа беше сурово казнет во судиското надополнување, во кое Мартинез направи пенал, кој пак во гол го претвори Бенсебаини. Напаѓачот на Борусија ги шокираше Баварците со погодокот за 2:1, а со оглед на ова што е втор пораз во низа за шампионот, Баерн сега заостанува