притисни ентер »

Бебешко ги отвори картите за ЕП
Бебешко ги отвори картите за ЕП

Бебешко ги отвори картите за ЕП

Селекторот на првиот противник на Македонија на ЕУРО 2020, Украина, Сергеј Бебешко ги отвори картите кога станува збор за ракометарите на чии услуги ќе смета за континенталниот собир во јануари. Нема некои поголеми новитети во тимот на Бебешко, а на списокот од 28, покрај добро познатите за нас Владислав Остроушко и Александар Шевелев, кои го носат

Шевелев и Остроушко на поширокиот список на Украина за ЕП

Шевелев и Остроушко на поширокиот список на Украина за ЕП

Македонската ракометна репрезентација на претстојното Европско првенство е во група со Австрија , Украина и Чешка . Натпреварувањето нашата селекција го започнува на 10 јануари со средбата против Украина. Селекторот на оваа земја, Сергеј Бебешко, го објави прелиминарниот список од 28 играчи за првенството. На него се најде и поранешниот играч на ПСЖ

Поширок список на Украина: Три откажувања, Бебешко ќе го чека Онуфриенко

Поширок список на Украина: Три откажувања, Бебешко ќе го чека Онуфриенко

Селекторот на украинската репрезентација, Сергеј Бебешко, прв го објави списокот од 28 ракометари кои ќе се борат за место во националниот тим на ЕП 2020. Токму Украина ќе биде прв ривал на Македонија во групната фаза во Виена, а меѓу главните адути на оваа селекција се двајцата ракометари на Е. Пелистер, Владислав Остроушко и Александр Шевелев. Украина

Бебешко ги отвори картите за ЕП

Бебешко ги отвори картите за ЕП

Селекторот на првиот противник на Македонија на ЕУРО 2020, Украина, Сергеј Бебешко ги отвори картите кога станува збор за ракометарите на чии услуги ќе смета за континенталниот собир во јануари. Нема некои поголеми новитети во тимот на Бебешко, а на списокот од 28, покрај добро познатите за нас Владислав Остроушко и Александар Шевелев, кои го носат

Медиумите го објавија списокот пред федерацијата: Бебешко одбра 28 Украинци пред ЕП!

Медиумите го објавија списокот пред федерацијата: Бебешко одбра 28 Украинци пред ЕП!

Слично како што понекогаш се случува и во Македонија, така и во Украина, медиумите пред ракометната федерација го објавија списокот од 28 ракометари на селекторот Сергеј Бебешко од 28 ракометари пред Европското првенство! Во текот на вчерашниот ден, на украинскиот спортски портал „XSport“ се појави списокот на Бебешко, кој сега веќе нема клупски ангажман

Бебешко ги отвори картите за ЕП

Бебешко ги отвори картите за ЕП

Селекторот на првиот противник на Македонија на ЕУРО 2020, Украина, Сергеј Бебешко ги отвори картите кога станува збор за ракометарите на чии услуги ќе смета за континенталниот собир во јануари. Нема некои поголеми новитети во тимот на Бебешко, а на списокот од 28, покрај добро познатите за нас Владислав Остроушко и Александар Шевелев, кои го носат