притисни ентер »

Премиерката на Нов Зеланд роди девојче среде својот мандат

Премиерката на Нов Зеланд роди девојче среде својот мандат

Новозеландската премиерка, Џесинда Ардерн денеска роди женско бебе, со што стана втора светска лидерка која доби принова среде својот премиерски мандат. Првата беше поранешната пакистанска лидерка Беназир Буто, што во 1990 година исто така роди ќерка. Ардерн по породувањето, објави и семејна фотографија на Инстаграм, на која се сликани со бебето и

Премиерката на Нов Зеланд роди девојче среде својот мандат

Премиерката на Нов Зеланд роди девојче среде својот мандат

Новозеландската премиерка, Џесинда Ардерн денеска роди женско бебе, со што стана втора светска лидерка која доби принова среде својот премиерски мандат. Првата беше поранешната пакистанска лидерка Беназир Буто, што во 1990 година исто така роди ќерка. Ардерн по породувањето, објави и семејна фотографија на Инстаграм, на која се сликани со бебето и

Новозеландската премиерка роди ќерка

Новозеландската премиерка роди ќерка

Новозеландската премиерка Џесинда Ардерн за првпат стана мајка. На Инстаграм таа постираше фотографија со својата ќерка и сопругот. Шефицата на владата на Нов Зеланд, е првата премиерка по 1990. година, која станува мајка додека е на функцијата. 37-годишната Џесинда Ардерн на Инстаграм објави фотографија со својата новородена ќерка и својот партнер

Новозеландската премиерка роди ќерка

Новозеландската премиерка роди ќерка

Новозеландската премиерка Џесинда Ардерн за првпат стана мајка, а на должноста како премиер ќе се врати во август. Шефицата на владата на Нов Зеланд, е првата премиерка по 1990. година, која станува мајка додека е на функцијата, јавуваат медиумите. 37-годишната Џесинда Ардерн објави фотографија со својата новородена ќерка и својот партнер Кларк Гејфорд

Премиерката на Нов Зеланд роди девојче среде својот мандат

Премиерката на Нов Зеланд роди девојче среде својот мандат

Новозеландската премиерка, Џесинда Ардерн денеска роди женско бебе, со што стана втора светска лидерка која доби принова среде својот премиерски мандат. Првата беше поранешната пакистанска лидерка Беназир Буто, што во 1990 година исто така роди ќерка. Ардерн по породувањето, објави и семејна фотографија на Инстаграм, на која се сликани со бебето и

Премиерката на Нов Зеланд роди девојче среде својот мандат

Премиерката на Нов Зеланд роди девојче среде својот мандат

Новозеландската премиерка, Џесинда Ардерн денеска роди женско бебе, со што стана втора светска лидерка која доби принова среде својот премиерски мандат. Првата беше поранешната пакистанска лидерка Беназир Буто, што во 1990 година исто така роди ќерка. Ардерн по породувањето, објави и семејна фотографија на Инстаграм, на која се сликани со бебето и

Премиерката на Нов Зеланд оди на породилно отсуство

Премиерката на Нов Зеланд оди на породилно отсуство

Новозеландската премиерка, Џесинда Ардерн денеска роди женско бебе, со што стана втора светска лидерка која доби принова среде својот премиерски мандат. Првата беше поранешната пакистанска лидерка Беназир Буто, што во 1990 година исто така роди ќерка. Ардерн по породувањето, објави и семејна фотографија на Инстаграм, на која се сликани со бебето и

Премиерката на Нов Зеланд во болница -цела земја чека убави вести

Премиерката на Нов Зеланд во болница -цела земја чека убави вести

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн го очекува своето прво дете и примена е во болница во Окланда за да се породи, соопштија од нејзиниот кабинет Во соопштението се наведува дека нејзиниот заменик Винстон Питерс ќе ја врши должноста премиер и ќе ја води земјата наредните 6 недели, додека Ардерн е на породилно отсуство, пренесува Ројтерс. Ардерн

НОВОЗЕЛАНДСКАТА ПРЕМИЕРКА РОДИ ДЕВОЈЧЕ

НОВОЗЕЛАНДСКАТА ПРЕМИЕРКА РОДИ ДЕВОЈЧЕ

Новозеландската премиерка Џесинда Ардерн го роди првото дете, станувајќи една од ретките жени која се породила додека била на највисока државна функција. Триесет и седумгодишната Ардерн роди девојче во болница во Окленд, четири дена пред планираниот термин. Таа планира да земе шестнеделно породилно отсуство, а за тоа време ќе ја менува вицепремиерот

И премиерка и мајка – Јацинда Ардерн стана прв светски лидер која роди дете додека е на власт

И премиерка и мајка – Јацинда Ардерн стана прв светски лидер која роди дете додека е на власт

Се породи премиерката на Нов Зеланд, Јацинда Ардерн со што стана прв светски лидер во изминатите 30 години кој имал дете додека е на власт. Веста дека родила девојче, таа ја објави на својот профил на Инстаграм. Нејзината ќерка се родила во 4.45 часот по локално време и тежи 3,31 килограми. „Ви благодарам многу за најдобрите желби и вашата љубезност