Резил на Лаутаро Мартинез сам пред гол против Курасао

Светскиот првак си поигра со Курасао кој го декласираше со 7:0. Меси постигна хет-трик, а Лаутаро Мартинез во последно време како да не пропушта натпревар да се посрамоти сам пред гол. Се ушептрља целиот. Тој напред, топката назад.

Лаутаро се посрамоти со нереално промашување пред празен гол, Меси постигна хет-трик во едно полувреме

По освоената титула на мундијалот во Катар, Аргентина си закажа две лесни пријателски за да ја прослави светската титула на релаксиран начин, па по победата над Панама од 2:0, „гаучосите“ рано утрово беа далеку поубедливи. Селекцијата на Курасао не беше достоен ривал за светските прваци предводени од Лионел Скалони, кој повторно реши да го стави Лео

Меси постигна хет-трик за 37 минути, Лаутаро промаши празен гол 🎥

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Репрезентацијата на Аргентина во пријателски натпревар со Курсао славеше со 7:0, а Лионел Меси постигна хет-трик за едно полувреме. Меси сите три гола ги постигна во првите 45 минути, а додаде и една асистенција. ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ

Лаутаро се посрамоти за сите пари, хет-трик на Меси за едно полувреме

Аргентина одигра пријателски меч со селекцијата на Курасао и ја наполни нивната мрежа победувајќи ги со 7-0, Лео Меси постигна хет-трик во првото полувреме. Главна ѕвезда на мечот беше Лео Меси кој постигна три гола, сите во првото полувреме, имаше и една асистенција. Покрај него, голови дадоа и Гонзалез, Фернандез, Ди Марија и Монтиел. Но, една од

Меси даде хет-трик за едно полувреме, Лаутаро се посрамоти за сите пари!