притисни ентер »

Додека Арсенал се мачеше против Вест Хем, Озил си играше – „Фортнајт“!
Додека Арсенал се мачеше против Вест Хем, Озил си играше – „Фортнајт“!

Додека Арсенал се мачеше против Вест Хем, Озил си играше – „Фортнајт“!

Денес Арсенал беше поразен во лондонското дерби против Вест Хем, а за овој натпревар не беше во конкуренција за настап Месут Озил. Во медиумите се шпекулираше дека Озил би можел да настапи, но на крајот тоа не се случи. Додека во тек беше натпреварот помеѓу Вест Хем и Арсенал се појави фотографија што правеше Озил за тоа време – играше „Фортнајт“.

Озил го нема на фудбалскиот терен, но затоа го има на - „Фортнајт“!

Озил го нема на фудбалскиот терен, но затоа го има на - „Фортнајт“!

Арсенал го играа денеска мечот против Вест хем во 22. коло од англиската Премиерлига, а на мечот го немаше Месут Озил. Англиските медиуми шпекулираа дека Озил ќе игра на денешниот меч, но тоа не се случи, а на социјалните мрежи беше откриено што прави Германецот. Озил за време на натпреварот играше Фортнајт, односно не го следеше мечот на неговите

Емери повторно го „замрзна“ Озил, па со брутална изјава го објасни својот потег

Емери повторно го „замрзна“ Озил, па со брутална изјава го објасни својот потег

Унаи Емери внесе навистина многу новитети во Арсенал откако го презема тимот изминатово лето, но во првите шест месеци како менаџер на „топчиите“, највпечатливо е тоа што премногу често не смета на најплатениот играч во тимот. Месут Озил веќе во неколку наврати беше изоставен од тимот и оставен на трибините поради „тактички причини“, а ако пред извесно

Емери даде зелено светло: Арсенал го „краде“ Караско пред носот на Милан!

Емери даде зелено светло: Арсенал го „краде“ Караско пред носот на Милан!

Англиските медиуми пренесуваат дека менаџерот на Арсенал, Унаи Емери дал зелено светло за трансферот на белгискиот репрезентативец Јаник Караско. Караско , кој моментално игра во Кина, сака да се врати во Европа, а за неговиот потпис силен интерес покажуваат уште Милан и Манчестер Јунајтед. Караско играше одлично во Атлетико Мадрид пред да изненади