притисни ентер »

Фрчат критики за Французите – „Исчезна магијата на светските шампиони“
Фрчат критики за Французите – „Исчезна магијата на светските шампиони“

Фрчат критики за Французите – „Исчезна магијата на светските шампиони“

Светскиот шампион Франција во одбрана на титулата на СП во Германија и Данска, тргна со скромна победа против Бразил со 24-22 во првиот натпревар во групата А во Берлин. Резултатот, но пред се играта на „експертите“ во берлин наиде на лавина критики во француските медиуми. „Големо темно синило“ е насловот на текстот во престижниот „Л’Екип“ за синоќешниот

Никола Карабатиќ пристигнува во Берлин за да се приклучи на Франција!

Никола Карабатиќ пристигнува во Берлин за да се приклучи на Франција!

Никола Карабатиќ ќе се приклучи денеска на тимот на Франција во Берлин, откако се рехабилитираше од повредата и операцијата во октомври. Се претпоставуваше дека ќе паузира до февруари, но некако успеа да се врати Карабатиќ порано од очекуваното. Карабатиќ ќе биде 18. ракометар на Франција, кој ќе седи на трибините заедно со Мелвив Ричардсон, но се

Изненадување: Никола Карабатиќ вечерва пристигнува во Берлин!

Изненадување: Никола Карабатиќ вечерва пристигнува во Берлин!

Изненадувачки вести пристигнуваат од Франција. Имено, Никола Карабатиќ нема да се откаже од својата петта титула шампион на светот! Карабатиќ заработи повреда и беше опериран, планирано беше да се опоравува до февруари, меѓутоа според многумина најдобриот ракометар на сите времиња успеал да се опорави порано и да се стави на располагање на селекторот

Никола Карабатиќ ќе ѝ се придружи на француската репрезентација

Никола Карабатиќ ќе ѝ се придружи на француската репрезентација

Како што и се шпекулираше по француските ракометни кругови деновиве Никола Карабатиќ нема да се откаже од можноста да ја освои петтата титула првак на светот. Повреден и опериран во октомври со план за закрепнување до февруари, најдобриот ракометар на сите времиња успеал да го заврши процесот на закрепнување пред планираниот рок и да му се стави на

Никола Карабатиќ утре пристигнува во Берлин: Ќе игра за Франција на СП!

Никола Карабатиќ утре пристигнува во Берлин: Ќе игра за Франција на СП!

Франција денеска оствари тешка победа од само два голови разлика против Бразил на стартот на Светското првенство. Јасно беше дека во составот на Дидие Динар недостига главниот мотор и двигател на играта на актуелниот светски шампион, Никола Карабатиќ. „Ле Паризиен“ објави информација дека ракометарот на ПСЖ, утре ќе пристигне во Берлин и ќе го гледа

Триколорите ја бранат круната: Може ли Франција без Никола Карабатиќ?

Триколорите ја бранат круната: Може ли Франција без Никола Карабатиќ?

Денеска од 20:30 часот селекцијата на Франција почнува со одбрана на титулата освоена прд две години на домашен терен, а прв противник е составот на Бразил. Првпат после 2003 година репрезентацијата на Франција ќе почне едно големо меѓународно натпреварување без својот најдобар ракометар, Никола Карабатиќ. Ова е отсуство кое би требало да делува на