притисни ентер »

Слушнете ги Нешо и Валери: Во текстот на песната ќе се пронајдат многумина
Слушнете ги Нешо и Валери: Во текстот на песната ќе се пронајдат многумина

Слушнете ги Нешо и Валери: Во текстот на песната ќе се пронајдат многумина

Раперот Ненад Ставровски – Нешо кој пред само неколку дена објави нова песна со наслов „Ќе биде“. Таа ми е една од омилените од мојот прв соло-албум „Балканизам“, кој излезе во етер на 10 мај. Сè што сакам да пренесам со оваа песна е дека треба да се научиме после пораз да ја кренеме главата горе и да се движиме кон следната рунда од животот, вели

Столе Стоилов во спотот на Нешо и Валерија

Столе Стоилов во спотот на Нешо и Валерија

Македонскиот рапер Ненад Ставровски – Нешо деновиве објави нова песна со наслов „Ќе биде“. Во спотот се појавува и младата пејачка Валерија и ракометарот на Вардар, Столе Стоилов. Нешо вели дека е презадоволен од песната и дека е една од неговите омилени во неговиот прв соло-албум „Балканизам“ што го промовираше на 10 мај. „Оваа песна е една од моите

Столе Стоилов во спотот на Нешо и Валерија

Столе Стоилов во спотот на Нешо и Валерија

Македонскиот рапер Ненад Ставровски – Нешо деновиве објави нова песна со наслов „Ќе биде“. Во спотот се појавува и младата пејачка Валерија и ракометарот на Вардар, Столе Стоилов. Нешо вели дека е презадоволен од песната и дека е една од неговите омилени во неговиот прв соло-албум „Балканизам“ што го промовираше на 10 мај. „Оваа песна е една од моите

Нова песна на македонската сцена, рап за сечие уво: Нешо и Валери звучат светски

Нова песна на македонската сцена, рап за сечие уво: Нешо и Валери звучат светски

Нова песна на македонската сцена, рап за сечие уво: Нешо и Валери звучат светски (ВИДЕО) Во последно време рап-сцената цвета во Македонија. Се појавија многу нови имиња, некои од нив со повеќе квалитет, некои помалку, но факт е дека ова е нивно време. А, дефинитивно ова е идеално време и за раперот Ненад Ставровски – Нешо кој пред само неколку дена

Во песната ќе се пронајдат многумина: Нов сингл на раперот Нешо со Валери

Во песната ќе се пронајдат многумина: Нов сингл на раперот Нешо со Валери

Раперот Ненад Ставровски – Нешо кобјави нова песна со наслов „Ќе биде“. - Таа ми е една од омилените од мојот прв соло-албум „Балканизам“, кој излезе во етер на 10 мај. Се што сакам да пренесам со оваа песна е дека треба да се научиме после пораз да ја кренеме главата горе и да се движиме кон следната рунда од животот – вели раперот Нешо кој пред неколку

Нешо и Валери со мелодична рап-песна со општествени пораки

Нешо и Валери со мелодична рап-песна со општествени пораки

Во последно време домашната рап-сцена се раздвижува со нови имиња. Најновото во оваа сфера доаѓа од раперот Ненад Ставровски – Нешо кој пред неколку дена објави нова песна со наслов „Ќе биде“. – Таа ми е една од омилените од мојот прв соло-албум „Балканизам“, кој излезе во етер на 10 мај. Се што сакам да пренесам со оваа песна е дека треба да се научиме

Ова и недостaсуваше на македонската сцена –  Нешо и Валери ги здружија силите и направја светски хит

Ова и недостaсуваше на македонската сцена – Нешо и Валери ги здружија силите и направја светски хит

Во последно време рап-сцената цвета во Македонија се појавија многу нови имиња, некои од нив со повеќе квалитет, некои помалку, но факт е дека ова е нивно време.  А, дефинитивно ова е идеално време и за раперот Ненад Ставровски – Нешо кој пред само неколку дена објави нова песна со наслов „Ќе биде“. Таа ми е една од омилените од мојот прв соло-албум

Ова и недостигаше на македонската сцена, рап за секое уво: Нешо и Валери звучат светски

Ова и недостигаше на македонската сцена, рап за секое уво: Нешо и Валери звучат светски

Во последно време рап-сцената цвета во Македонија се појавија многу нови имиња, некои од нив со повеќе квалитет, некои помалку, но факт е дека ова е нивно време. А, дефинитивно ова е идеално време и за раперот Ненад Ставровски – Нешо кој пред само неколку дена објави нова песна со наслов „ Ќе биде “. – Таа ми е една од омилените од мојот прв соло-албум

Ова и недостигаше на македонската сцена, рап за секое уво: Нешо и Валери звучат светски

Ова и недостигаше на македонската сцена, рап за секое уво: Нешо и Валери звучат светски

Во последно време рап-сцената цвета во Македонија се појавија многу нови имиња, некои од нив со повеќе квалитет, некои помалку, но факт е дека ова е нивно време. А, дефинитивно ова е идеално време и за раперот Ненад Ставровски – Нешо кој пред само неколку дена објави нова песна со наслов „Ќе биде“. – Таа ми е една од омилените од мојот прв соло-албум

Ќе се наежите! Нешо и Валери со ново ремек дело насловено „Ќе Биде“

Ќе се наежите! Нешо и Валери со ново ремек дело насловено „Ќе Биде“

Талентираниот рапер од Велес, добро познатиот Нешо, изминатиот викенд го промовираше неговиот албум 'Балканизам'. Исто така, вечерта имавме прилика да го погледнеме и неговиот нов видео запис за песната 'Ќе Биде', песна која е во соработка со Валери. Песната е извонредно дело, кое ќе Ве мотивира да не се откажувате и ќе Ве наежи видео записот во кој