притисни ентер »

Кутињо би можел да се врати во Премиерлигата, но, не во Ливерпул
Кутињо би можел да се врати во Премиерлигата, но, не во Ливерпул

Кутињо би можел да се врати во Премиерлигата, но, не во Ливерпул

Бразилецот повеќе не е опција број еден за својата позиција кај Ернесто Валверде, Артуро Видал и Артур во последните неколку месеци мошне добро ја искористија укажаната прилика за докажување, а дури и Осман Дембеле има позначајна улога од Кутињо во тимот на Барселона. Кутињо нема значајна улога во тимот на Барселона, а Дејли Експрес пишува дека Бразилецот

Кутињо се „загуби“ во Барса, Јунајтед го примамува на „Олд Трафорд“!?

Кутињо се „загуби“ во Барса, Јунајтед го примамува на „Олд Трафорд“!?

Се повеќе се пишува дека Барселона е разочарана од Филипе Кутињо и дека таа ситуација би можел да ја искористи Манчестер Јунајтед. Бразилецот игра навистина слабо оваа сезона, особено е на удар по поразот од Леванте во Кралскиот Куп, па шпанските медиуми сметаат дека разделбата помеѓу играчот и Барса е возможна. Во приказната се вклучија и „Црвените

Манчестер Јунајтед ги стартуваше преговорите, Ливерпул стравува од епилогот?!

Манчестер Јунајтед ги стартуваше преговорите, Ливерпул стравува од епилогот?!

Се повеќе се пишува дека Барселона е разочарана од Фелипе Кутињо и дека тоа би можело да го искористи Манчестер Јунајтед. Бразилецот игра слабо оваа сезона, особено е на удар по поразот од Леванте во Купот на Кралевите, и шпанските медиуми сметаат дека разделбата на плејмејкерот и Барселона е можен. Во приказната и натаму се вклучени и „Ѓаволите“,

Клоп убаво го предупреди Кутињо ама кој да слуша, еве што му кажа за трансферот во Барселона

Клоп убаво го предупреди Кутињо ама кој да слуша, еве што му кажа за трансферот во Барселона

Филипе Кутињо не можеше да каже НЕ кога Барса тропна на неговата врата, Јирген Клоп се обиде да го предомисли но залудни беа обидите на Германецот, кој убаво ја процени ситуацијата. Откако Нејмар замина во ПСЖ за рекордни 222 милиони евра, Барселона очајно посакуваше нова голема ѕвезда а и парите не беа проблем. Прв избор беше Филипе Кутињо, кој

Клоп беше во право, Кутињо во Барса е само „обичен фудбалер“

Клоп беше во право, Кутињо во Барса е само „обичен фудбалер“

Лошата форма на Филипе Кутињо предизвикува силни шпекулации дека неговата кариера во Барселона ќе заврши на крајот од тековната сезона. Бразилскиот фудбалер не се наметна во тимот на Ернесто Валверде, остана во сенка на Луис Суарез и Лионел Меси, па сега ќе мора да прави напори за да ја врати кариерата на вистинскиот пат. Но, тоа би требало да го направи

Случајот Кутињо ја „подели“ соблекувалната на Барса!

Случајот Кутињо ја „подели“ соблекувалната на Барса!

Бразилската ѕвезда на Барселона, Филипе Кутињо синоќа одигра многу лош натпревар и се најде на мета на критичарите. Најскапото засилување во историјата на Барселона ја загуби топката точно 17 пати и остави впечаток дека игра без мотив и желба. Според каталонските медиуми ситуацијата со Кутињо ја „подели“ соблекувалната на Барселона. „Кутињо не е на

Пророштвото на Јирген Клоп: Сега Кутињо се сеќава на тие зборови…?!

Пророштвото на Јирген Клоп: Сега Кутињо се сеќава на тие зборови…?!

Фелипе Кутињо и натаму е главна тема. Имено, сега како пророштво една година подоцна звучат зборовите со кои Јирген Клоп го испрати од Ливерпул. Немаше негативни емоции, Клоп тогаш истакна дека одлучил да го пушти Кутињо да ги оствари своите соништа бидејќи нема причина да задржува играч кој сака да замине. Тој тогаш порача дека тоа е крај на продажбата

Случајот „Кутињо“ на пат да ја „разнесе“ соблекувалната на Барса

Случајот „Кутињо“ на пат да ја „разнесе“ соблекувалната на Барса

Бразилскиот халф на Барселона, Филипе Кутињо беше многу блиску до дефиницијата „безобразен“ во синоќешниот натпревар со Леванте од Купот на Шпанија. Вчера сметаниот за најскапото засилување во историјата на Барселона (со оглед дека не е позната сумата платена за Нејмар – н.з.) ја загуби топката цели 17 пати и речиси ништо не му одеше, оставајќи впечаток

Валверде за Кутињо: Ако не е задоволен од својата ситуација, треба да…

Валверде за Кутињо: Ако не е задоволен од својата ситуација, треба да…

Ернесто Валверде го искористи натпреварот во Копа дел Реј против Леванте за да им даде шанса на играчите кои имаат помала минутажа во последно време, а интересно, еден од нив е и Филипе Кутињо кој го загуби стартното место во постава поради феноменалната форма на Усман Дембеле. Најскапото засилување во историјата на Барса дефинитивно не ги доживува

Ливерпул најде засилување: Клоп враќа голема ѕвезда на „Енфилд“!?

Ливерпул најде засилување: Клоп враќа голема ѕвезда на „Енфилд“!?

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп сака две засилувања месецов, а едно од нив би можело да биде враќањето на Филипе Кутињо од Барселона. „Црвените“ имаат проблеми во одбраната, откако се повреди Дејан Ловрен во ФА-купот, па поради тоа Клоп сака да го ангажира Џејмс Тарковски од Барнли за 50 милиони евра. Но, освен него, Германецот планира да го врати